Експерти в один голос пророкують Тимошенко обвинувальний вирок

Експерти в один голос пророкують Тимошенко обвинувальний вирок

Експерти вважають, що Тимошенко виправдання не почує / Фото: Прес-служба БЮТ

А от чи сяде екс-прем'єр Юлія Тимошенко до тюрми, експерти сумніваються.

Експерти прогнозують винесення Печерським районним судом Києва обвинувального вироку колишньому прем'єр-міністру, лідеру БЮТ Юлії Тимошенко.

"Вирок буде обвинувальним, оскільки виправдувальний вирок - це не тільки юридична перемога Юлії Тимошенко й поразка обвинувачення, але й політична поразка й приниження влади, що затіяла весь цей процес заради процесу", - вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

На його думку, після вироку влада буде шукати можливість участі Тимошенко в парламентських виборах в 2012 році.

"От потім вже настає найцікавіше, оскільки доведеться Юлію Тимошенко судити так, щоб вона не сіла, а вийшла і, можливо, взяла участь у виборах 2012 року", - сказав він.

Карасьов вважає, що в цьому випадку є 2 можливих варіанти розвитку подій: подання захистом апеляції й декриміналізація під час апеляційного етапу статті обвинувачення Тимошенко, а також винесення амністії після вироку.

Його точку зору підтримує керівник корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко.

"Вирок буде обвинувальний. Під судом буде відбуватися те, що відбувалося й протягом всього процесу, будуть протести, можливо, ці протести будуть мати деякою мірою силовий характер. Чи буде цей вирок пов'язаний з позбавленням волі? Так, я думаю, що вирок першої інстанції буде пов'язаний з позбавленням волі й після цього буде апеляція", - сказав він.

Експерт вважає ймовірним передання в рамках апеляції справи на дорозслідування. Також він не виключив можливості зміни апеляційним судом можливого вироку для Тимошенко у вигляді позбавлення волі. Матвієнко прогнозує, що справа Тимошенко може затягнутися на тривалий період.

Директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський також допускає обвинувальний вирок для Тимошенко.

"Є ще інші варіанти, коли обвинувачення все-таки буде винесено, люди розійшлися, є апеляція, і апеляційний суд приймає остаточне рішення", - сказав він.

При цьому він також вважає за можливе відкладання вироку у справі Тимошенко на невизначений час.

Нагадаємо, суддя Печерського райсуду Родіон Кірєєв 30 вересня ухвалив рішення про те, що 11 жовтня оголосить вирок у справі Тимошенко, і в залі суду зможуть бути присутні лише журналісти. До оголошення вироку Тимошенко знаходитиметься у СІЗО.

Читайте також:

Європа попередила, що посадка Тимошенко поставить хрест на угоді

СБУ дізналася про можливі теракти під судом над Тимошенко - ЗМІ

Адвокати Тимошенко готуються слухати вирок 3-4 години

Повʼязані теми:

Наступна публікація