У вересні українці скупили валюти найбільше за три роки

У вересні українці скупили валюти найбільше за три роки

Ілюстрація

Купівля валюти могли би бути ще більшою, якби Нацбанк не ускладнив процедуру обміну.

Вересень став "найспекотнішим" з часів фінансової кризи місяцем для обмінників - так активно готівкову валюту в Україні не скуповували з осені 2008 року, пише "Дело".

За підсумками місяця українці купили в банках інвалюти на 2,1 млрд. доларів більше, ніж здали до обмінників (у доларовому еквіваленті). Про це свідчать дані Національного банку, опубліковані на його офіційному сайті.

Це рекордний обсяг чистої купівлі іноземної валюти на готівковому ринку з кризового листопада 2008 року, коли попит з боку населення перевищив пропозицію на 2,34 млрд. доларів.

Разом з тим, обсяги купівлі інвалюти в вересні 2011-го також були вражаючими - 3,59 млрд. Це рекордний показник з вересня 2008 року (тоді банки продали населенню 3,86 млрд. доларів).

Необхідно зазначити, що цифри могли бути ще більшими, якби Нацбанк у третій декаді вересня не ускладнив процедуру обміну валюти.

Нагадаємо, з п'ятниці, 23 вересня, населення України не може обмінювати валюту без наявності паспорта (раніше без документів можна було купити-продати валюти на 15 тис. грн.).

Читайте також:

Долар може подорожчати до 10 гривень

Ксерокопії паспорта при обміні валют скасують

Іноземні студенти сидять голодні через нові правила обміну валют

Повʼязані теми:

Наступна публікація