Європа попередила, що ув'язнення Тимошенко поставить хрест на угоді

Європа попередила, що ув'язнення Тимошенко поставить хрест на угоді

Юлія Тимошенко на засіданні суду / Фото: Прес-служба БЮТ

На Заході уважно стежать за перебігом справ проти колишніх урядовців.

Міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг заявляє, якщо колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко перебуватиме у в'язниці, угода про асоціацію з Україною не набуде чинності.

Про це він заявив сьогодні після закінчення засідання Ради закордонних справ ЄС у Люксембурзі.

"Ми повинні йти далі в переговорах за асоціацією. Але якщо Тимошенко та інші будуть у в'язниці, навіть найуспішніша угода не матиме ефекту, тому що угода ніколи не пройде через Європарламент та інші парламенти", - сказав міністр закордонних справ Чехії.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт також заявив, що тривале тюремне ув'язнення колишнього прем'єра негативно позначиться на майбутньому відносин України і Європейського Союзу.

"Є побоювання, що буде тривалий термін тюремного ув'язнення у вироку щодо колишнього прем'єра Тимошенко, і це матиме значні наслідки, оскільки ми стежимо за процесом, у нас були широкі дискусії, ми не побачили жодних фактів для цього, і це було б дуже поганим сигналом для майбутнього України", - сказав він.

Відповідаючи на запитання про те, чи може звинувачувальний вирок проти Тимошенко вплинути на угоду про асоціацію між Україною і Євросоюзом, міністр відзначив: "Це може вплинути на багато речей, проте, давайте подивимося".

Як відомо, 10 жовтня Рада закордонних справ ЄС обговорювала ситуацію в Україні у світлі справи щодо Тимошенко і ряду інших членів її уряду.

Нагадаємо, представники Євросоюзу заявляли про те, що справа Тимошенко може ускладнити завершення переговорів про Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Так, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявляв, що тиски опозиції, порушення прав людини дуже серйозно ускладнює реалізацію таких устремлінь і може кинути тінь на фінал переговорів.

Все частіше звучать підозри, що низка країн-учасниць чемпіонату Європи з футболу 2012 року бойкотуватимуть чемпіонат у разі винесення обвинувального вироку екс-прем'єру.

Як відомо, Генеральна прокуратура України звинувачує Тимошенко у перевищенні службових повноважень під час укладання "газових контрактів" з РФ в 2009 році, чим державі було завдано збитків на суму понад 1,5 мільярда гривень.

Як повідомлялося, вирок Юлії Тимошенко буде оголошено 11 жовтня.

Читайте також:

Адвокати Тимошенко готуються слухати вирок 3-4 години

Адвокат Тимошенко вважає, що оголошення вироку може бути відкладено

Вирок Тимошенко: покарати не можна помилувати

Адвокат Тимошенко впевнений, що вона сидітиме недовго

Повʼязані теми:

Наступна публікація