Вирок Тимошенко: покарати не можна помилувати

Наближається 11 жовтня - дата оголошення вироку Юлії Тимошенко. ТСН.ua нарахував три можливі варіанти із того, що може оголосити суддя Родіон Кірєєв.

Перший варіант: посадити, не можна помилувати

На думку юристів це найреальніший для Тимошенко варіант - їй дадуть 7-8 років. Хоча не виключено, що для зняття гостроти ситуації суддя Кірєєв може дати їй 4-6 років.

Водночас не всі експерти вірять, що влада наважиться дати Тимошенко реальний термін - адже реакція Заходу буде дуже жорсткою, який вже неодноразово висловлював стурбованість щодо судової справи над Тимошенко.

Політологи зазначають, що в оточенні президента є різні думки щодо цього. Одні пропонують довести справу до кінця, інші виступають за м'якший варіант.

Другий варіант: посадити не можна, помилувати

Такий хід судової справи бачать не тільки на Заході, але і у Росії. Проте найбільше негативних заяв щодо суду над опозиційним політиком, лунає саме з Заходу, зокрема з Євросоюзу. Під загрозою навіть підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Так, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що справа екс-прем'єра Юлії Тимошенко може ускладнити завершення переговорів про Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

На думку політологів цей варіант виглядає більш реальнішим особливо після схваленння Верховною радою в першому читанні президентського законопроекту, який передбачає скасування кримінальної відповідальності за перевищення влади для чиновників.

Президентський законопроект передбачає лише декриміналізацію господарських злочинів, тоді як опозиція наполягає на виведенні з-під кримінальної відповідальності злочинів, що підпадають під дію 364 і 365 статей Кримінального кодексу, за якими, зокрема, судять екс-прем'єра Юлію Тимошенко та екс-голову МВС Юрія Луценка.

Але за слухами у Раді, закон можуть прийняти з включенням цих статей вже в другому читанні, після винесення вироку Тимошенко.


Источник

Источник

Третій варіант: засудити, але не посадити

Несподівано з’явився і третій варіант, який нині активно обговорюють в лавах ВО "Батьківщина".

Так, нардеп від БЮТ Андрій Шкіль висловив упевненість, що президент Віктор Янукович пообіцяв західним політикам, що екс-прем'єра Юлію Тимошенко буде звільнено.

"Покарають адміністративно – зроблять її адміністративно винною, але, відповідно, вона буде мати право балотуватися і буде на свободі, але буде винною. Це той вихід, який вони ще можуть пообіцяти Заходу. Бо Заходу, я поінформований, Янукович вже все пообіцяв", - сказав Шкіль.

Представник президента у Верховній Раді, депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко також не виключає, що стаття, за якою звинувачують Тимошенко, стане адміністративною.

Але у цьому випадку Тимошенко все одно треба буде заплатити 1,5 млрд компенсації.

Якщо статтю Тимошенко все ж не декриміналізують, то ймовірним варіантом розвитку подій є умовний термін. Тоді Тимошенко не зможе прийняти участі у виборах. Але політологи не дуже вірять у такий варіант. Адже, навіть якщо на вибори вона не піде, то, залишаючись на свободі зможе підбурювати революційні настрої. У такому разі вже або посадити, або відпустити, зазначають експерти.


Источник

Офіційно головуючий у справі Тимошенко суддя Родіон Кірєєв оголосить Тимошенко вирок 11 жовтня, проте читачі ТСН.ua його вже випередили.

У опитуванні про те, яким буде вирок для Тимошенко буде справедливим, станом на 12.00 7 жовтня прийняли участь більше 42 тис. людей. Абсолютна більшість (22722 опитуваних) вважають, що екс-прем’єра треба повністю виправдати і звільнити.

38% респондентів вважають, що вирок має бути обвинувальним з тією чи іншою мірою покарання. Серед них: 12,5% за те, щоб Тимошенко платила державі компенсацію за збитки, кожен десятий – за ув’язнення до 3 років, близько 9% – за семирічне ув’язнення, 4% – за ув’язнення на термін більше 10 років, і лише 2,5% – за умовний термін.

В той же час майже 3000 учасників опитування зовсім не хвилює доля екс-прем’єра.

Нагадаємо, прокурори попросили суд визнати Тимошенко винною і призначити покарання у вигляді позбавлення волі на 7 років, без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років. Адвокати Тимошенко назвали таке покарання не відповідним і упевнені, якщо Тимошенко і посадять, сидітиме вона недовго.

НОВИНИ ПО ТЕМІ:

Єфремов проти зміни закону на догоду однієї Тимошенко

Тимошенко знову не змогли вивести з-під кримінальної відповідальності

У БЮТ впевнені, що Янукович пообіцяв Заходу звільнити Тимошенко

Рада зарубила порятунок Тимошенко і Луценка від тюрми

АП: стаття Тимошенко не буде декриміналізована

Тимошенко не хоче декриміналізації своєї статті

Литвин натякнув, що закон Януковича врятує Тимошенко

Тимошенко в СІЗО добралася до Facebook

Рада зарубила порятунок Тимошенко і Луценка від тюрми

Гадалки розійшлися у прогнозах щодо долі Тимошенко

Дочка Тимошенко пожалілася Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: