ГПУ встановила організаторів трагічних подій в Одесі 2 травня

Відомі особи людей, які віддавали наказ захопити будівлю. 

Генпрокурор України Юрій Луценко повідомив про суттєвий прогрес у розслідування заворушень, що сталися в Одесі 2 травня 2014 року.

За його словами, слідчі мають інформацію щодо снайперів, які вели вогонь, та осіб, які віддавали команду захоплювати Будинок профспілок.

"Крім одного снайпера, ми знаємо всіх, хто стріляв на Грецькій. Будуть притягуватися по процедурі заочного засудження всі, хто до цього причетні. Цю одну особу, яка стріляла з даху, зі снайперської гвинтівки, ми теж будемо встановлювати. Ми встановили, хто давав команду захоплювати Будинок профспілок, барикадувати його і заносити туди паливно-мастильні матеріали, хто вів стрільбу з захопленого даху Будинку профспілок і також одна з цих осіб загинула, друга - буде відповідати за процедурою заочного засудження", - наводить Еспресо.tv його цитату.

Окрім цього, правоохоронцями були встановлені особи, які метали коктейлі Молотова по обидві сторони конфлікту. Більшість з них також відповідатиме за скоєні злочини.

"Надзвичайно важливою є також експертиза по встановленню причин загибелі людей у Будинку профспілок. Є версії, що вони задихнулися від газу, є версія, що вони перед цим потрапили під дію снодійного газу. Та і та версія буде встановлена в ході наукової експертизи", - резюмував Луценко.

Нагадаємо, 2 травня в одеському Будинку профспілок сталася пожежа, внаслідок якої загинули 34 людини.

Тоді, за повідомленням ГПУ, слідів навмисного підпалу будівлі не виявили, а пожежа виникла внаслідок масових заворушень.

Пізніше, у Раді Європи заявили, що перші пожежні машини прибули на Куликове поле лише через півгодини після виклику, хоча пожежна частина розташована у менш ніж п'яти хвилинах їзди від цього місця. У звіті зазначається, що перший дзвінок до оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС надійшов о 19:31, одразу після того, як спалахнули перші намети на Куликовому полі, і вже після того дзвінки надходили неодноразово. 

Залиште свій коментар

Наступна публікація