ГПУ звинувачує Тимошенко у спробі захоплення СІЗО

ГПУ звинувачує Тимошенко у спробі захоплення СІЗО

Юлія Тимошенко / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Як повідомлялося, у віданні ГПУ, за словами заступника глави відомства Рената Кузьміна, перебувають ще три справи стосовно екс-прем'єра.

Заступник генпрокурора Ренат Кузьмін наприкінці минулого тижня розповів про раніше невідомі кримінальні справи, порушені стосовно лідера партії "Батьківщин" Юлії Тимошенко.  Про це пише "КоммерсантЪ-Украина".

Як повідомлялося, у віданні ГПУ, за словами Кузьміна, перебувають ще три справи стосовно екс-прем'єра. Одна з них стосується ухилення від сплати податків. "Крім того, є кримінальна справа за фактом замаху на дачу хабара членам Верховного суду і справа за фактом нападу на Чернігівський слідчий ізолятор", - додав перший заступник генпрокурора.

Керівник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко не зміг уточнити подробиці останньої згаданої справи. Єдиний епізод у діяльності Тимошенко і її політичної сили, пов'язаний з Чернігівським СІЗО, відбувся в 2003 році. У цей ізолятор було доставлено свекра екс-прем'єра - Геннадія Тимошенка, затриманого разом з іншими колишніми співробітниками ЄЕСУ за звинуваченням у "незаконному заволодінні 2,251 млрд дол., отриманими від реалізації російського природного газу".

13 травня 2003 року Апеляційний суд Києва виправдав представників ЄЕСУ, проте в ГПУ висунули їм нове звинувачення - у приховуванні валютної виручки - і на підставі цього відмовилися випускати їх із СІЗО.

14 травня того ж року в Чернігові побувала група народних депутатів на чолі зі Степаном Хмарою (фракція БЮТ). У той день пан Хмара переліз через огорожу СІЗО і вступив в конфлікт з його співробітниками.

"Так, я дійсно потрапив на територію СІЗО і зірвав погони з одного негідника, не буду цього заперечувати. Але про яке захоплення вони тепер говорять? Ми що, двері чи вікна вибивали? Як взагалі кілька беззбройних депутатів можуть захопити будівлю з озброєною охороною?", - розповів виданню Хмара.

Примітно, що 27 жовтня кореспондент видання бачив Хмару біля входу в Генпрокуратуру. Проте колишній депутат запевнив, що останнім часом не давав свідчень щодо епізоду в Чернігові. "Іноді я справді ходжу в Генпрокуратуру, але не у цій справі", - заявив він.

Сама Тимошенко в подіях в чернігівському СІЗО не брала участі. У неї є алібі - 14 травня 2003 лідер БЮТ з найближчими соратниками намагалася потрапити до Лук'янівського СІЗО, де перебували її чоловік Олександр Тимошенко та головний бухгалтер ЄЕСУ Антоніна Болюра. Повторну спробу проникнути в приміщення київського СІЗО Юлія Тимошенко і її соратники зробили в червні 2003 року, після чого ГПУ порушила стосовно лідера БЮТ справу за ст. 341, ч. 1 ст. 343 і ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу ("захоплення державних і громадських будівель", "втручання в діяльність працівника правоохоронного органу", "насильство стосовно співробітника правоохоронного органу"). Не відкидається, що Кузьмін мав на увазі саме ці епізоди, а не події в Чернігові.

У ГПУ вивчають питання причетності Тимошенко і до інших правопорушень. "У нас є протокол допиту свідка в Америці, який прямо заявив, що вбивство (народного депутата Євгенія) Щербаня було оплачено з рахунків (екс-прем'єра Павла) Лазаренка і Тимошенко. У нас є ці документи, і ми хочемо їх перевірити", - сказав Кузьмін, уточнивши, що інформація отримана в ході розслідування в США справи Лазаренка. Щербаня було розстріляно в аеропорту Донецька в 1996 році; виконавцями вбивства визнані учасники банди Євгена Кушніра. Кілька членів банди засуджені, у вироку замовником вбивства названий помічник Лазаренка Петро Кириченко (проживає в США). Сам Кушнір загинув у 1998 році.

Народний депутат Геннадій Москаль упевнений в тому, що зусилля ГПУ марні. "Який сенс вимагати інформацію зі США, розуміючи, що наша прокуратура від них нічого не отримає? У нас зі США дуже складні і нерівні відносини, особливо зараз", - нагадав депутат. Кузьмін підтвердив, що США неохоче співпрацюють з Україною: "Протягом року ми погоджуємо дату повторного допиту Лазаренка. Але, на жаль, вона так і не названа".

Тим часом, Москаль упевнений, що ці складнощі не зупинять прокуратуру перед висуненням нових звинувачень на адресу лідера Батьківщини. "За моїми даними, через місяць ми почуємо ще одне звинувачення - ГПУ почне перевірку причетності Тимошенко до замаху на Лазаренка. Йдеться про вибух на трасі Київ-Бориспіль у 1996 році", - заявив він.

Читайте також:

Власенко: суд розглядав справу про вбивство за відсутності трупу

Тимошенко подякувала Росії за підтримку у "важку хвилину"

Генпрокуратура воліє посадити Тимошенко ще кілька разів

Повʼязані теми:

Наступна публікація