У Туреччині припинили шукати тих, хто вижив після землетрусу

Пошуково-рятувальна операція в Туреччині припинена. Влада спрямувала всі сили на допомогу постраждалим, яким ніде жити.

Туреччина після землетрусу / Фото: AFP
Пошуково-рятувальна операція жертв землетрусу, що стався в Туреччині 23 жовтня, завершена. Влада країни вирішила припинити пошуки тих, хто міг вижити, і спрямувати всі сили на допомогу тисячам сімей, що залишилися без даху над головою і засобів до існування.

У неділю в місті Ерджиш, яке найбільше постраждало від підземних поштовхів, відкрилися деякі магазини, в окремих частинах міста включили електрику, а в одному з банків почав працювати банкомат.

З-ПІД ЗАВАЛІВ ЖИВИМ ДІСТАЛИ 14-ДЕННЕ НЕМОВЛЯ

Однак навряд чи хоча б один зі 100 тисяч мешканців міста готовий повернутися назад до свого будинку – в Ерджиші все ще відчуваються відгомони землетрусу (у неділю такий відгомін досяг магнітуди 5,3).

У зруйнованій провінції Ван швидко настає зима, температура повітря вночі різко впала, і люди, які живуть у наметовому містечку, починають масово хворіти.

Урядовий центр надання допомоги постраждалим повідомляє, що у Вані було встановлено близько 43 тисяч наметів. Влада заявляє, що цієї кількості навіть занадто багато, але багато мешканців сильно пошкоджених будинків воліють спати під тканиною наметів, а не у власних ненадійних оселях. Ще більше намети потребують жителі навколишніх сіл, чиї примітивні будинки були повністю зруйновані стихійним лихом, і ранній сніг застав їх під відкритим небом.

"Більшість з нас спить на вулиці. Ми отримали вугілля для опалення та ковдри, але жодних наметів нам не виділили. Мешканці села щодня ходять в місто, щоб попросити про них, але поки нас весь час просять почекати", - розповів глава одного зі селищ Сіддік Демітрас.

"Людям варто більше довіряти уряду. Все більше людей просять надати їм намети. Якщо прем'єр-міністр Таїп Ердоган каже, що нам побудують новий Ван, навіть краще, ніж раніше - я вірю, що так і буде", - вважає керівник пошуково-рятувальної операції в Ерджиші Ялчин Мумцу.

Напередодні офіційно підтверджена кількість жертв землетрусу в Туреччині досягла 596 осіб. В результаті стихійного лиха в провінції Ван поранення отримали більше 4150 осіб. Рятувальникам вдалося дістати з-під завалів 231 людину, яка вижила.

Читайте також:

Більше 100 годин під завалами: у Туреччині врятували 13-річного підлітка

Турецькі рятувальники дістали з-під руїн папугу

Мародери в Туреччині розграбували вантажівку з гуманітарною допомогою (відео)

З-під завалів у Туреччині живим дістали 14-денне немовля

У Туреччині припинили шукати тих, хто вижив після землетрусу

У Туреччині припинили шукати тих, хто вижив після землетрусу
Наступна публікація