Луценко назвав ключову проблему "безхребетної" України

Луценко назвав ключову проблему "безхребетної" України

Юрій Луценко / Фото: УНІАН

У людей не має помітного бажання постійно брати особисту участь у суспільному житті країни.

Головна біда українців полягає не в бездарних учасниках шоу, а в тому, що обібрані до нитки глядачі покірно ходять на кориду і десятиліттями чекають матадора-месію.

Про це пише екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко у своїй статті для "Дзеркала тижня".

"Бажання жити так, як живуть у заможній і вільній Європі, без помітного бажання постійної брати особисту участь у суспільному житті - ось ключова проблема безхребетної України", - пише Луценко.

Він зазначив, що лідери нації не падають із небес, вони витворюються в результаті спільної боротьби, перемог і поразок.

Луценко вважає, що азійська модель управління на більшій території України позбавила громадян звички об'єднуватися, не дала сформувати структури громадянського суспільства.

"В Європі королівськими хартіями і буллами закріплялися права шляхти та містян, здобувалися привілеї ремісничих цехів і торгових гільдій, плекалися свободи університетів та релігійних громад. Із цих колективних структур ведуть свій рід їхні нинішні мільйонні акції на захист своїх прав. Звідси ж - підконтрольність найнятої влади, яка добре знає, хто в домі господар. Саме постійним громадським контролем і пояснюються зусилля їхніх зовсім не святих політиків, спрямовані на підвищення стандартів життя, подолання корупції і гарантування демократичних прав", - пише Луценко.

"У нас і еліту, і просто вільних людей століттями вбивали й купували. А ще - зраджували", - нагадав Луценко.

У результаті, заявив екс-міністр, ми поки що здатні лише на одноразові народні волевиявлення. "У формі Майдану, наприклад. Після цього безконтрольна влада здатна лише переписувати умови псевдовиборного лохотрону, а перемогти корупцію може хіба що суїцидом", - підсумував увя'знений екс-міністр.

Читайте також:

Українці святкуватимуть "Помаранчеву" річницю попри заборону

Луценко закликав націю "хохулів і дикобразів" не чекати нового Ющенка

Лише 10% українців вірять, що життя більше не погіршиться

Україна в міжнародних рейтингах: де ми перші, і де - останні

Повʼязані теми:

Наступна публікація