Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мінфін створив електронну систему, яка полегшить митні процедури

Проект "Єдине вікно" аналогічний тому, який функціонує зараз в ЄС.

Міністерство фінансів розробило концепцію створення та функціонування автоматизованої системи електронної системи обміну даними, що сприятиме спрощенню митних процедур та усуне можливості для корупційних проявів на митниці.

Про це йдеться у повідомленні прес-центру Урядового порталу.

Проект під назвою "Єдине вікно" буде запроваджений на митницях України з 1 серпня 2016 року.

"Міністерство фінансів продовжує працювати над реформуванням ДФС, в тому числі митних органів. У рамках цієї політики Мінфін розробив проект закону про інститут уповноважених економічних операторів (УЕО) - аналогічний тому, що функціонує в ЄС", - повідомили у прес-центрі.

Окрім цього, вже було запроваджено автоматичну систему розподілу митних декларацій, а також укладено ряд міжурядових угод з міжнародними партнерами про взаємну допомогу у митній справі.

Система передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митним пунктам в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України.

Проект передбачає здійснення всіх видів контролю (митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів контролю) за допомогою електронного обміну даними.

Як повідомили на Урядовому порталі, відтепер замість печаток і штампів державних органів на паперових документах будуть проставлятись електронні відмітки в спільній базі даних.

Це дозволить значно спростити митні процедури та скоротить час на їх проведення, мінімізує людський фактор при прийнятті рішень митниками та контролюючими органами, що дозволить значно знизити корупційні ризики та можливості для перевищення службових повноважень у відносинами з суб'єктами ЗЕД.

Залиште свій коментар

Вибір редакції