МОЗ планує створити Офіс пацієнта

Дата публікації
Перегляди
1507
Поділитись:
WhatsApp
Viber
МОЗ планує створити Офіс пацієнта

Фото: УНІАН

Він здійснюватиме комунікацію між пацієнтом і міністерством.

Міністерство охорони здоров'я має у планах створення Офісу пацієнта. Про це повідомила міністерка Зоряна Скалецька під час онлайн-зустрічі, пише "Інтерфакс Україна".

За допомогою організації здійснюватиметься комунікація між пацієнтом і міністерством. Офіс очолюватиме міністерка охорони здоров'я. Його роботу буде організовувати  секретаріат. Пріоритетом роботи Офісу також буде безпека пацієнта, захист його прав.

"Безпека пацієнта - це коли є права й вони реалізуються. Безпека пацієнта забезпечується організацією, коли в межах лікарні створено всі управлінські умови, коли лікарі дотримуються всіх вимог. Тобто безпека пацієнта - це дотримання всіх стандартів і протоколів у системі. Це внутрішні організаційні питання і також це створення загалом у країні правил", - розповіла міністр.

За словами Скалецької, особливу увагу будуть приділяти таким правам як превентивність захворюваності, доступність медичної допомоги, конфіденційність, вибір лікаря і методів діагностики тощо.

"Право на усунення сильного болю, найбільш гостро це питання стоїть для паліативних пацієнтів. Також має бути приділена максимальна увага потребам пацієнта. Право на скаргу, на відшкодування збитків. Цей інструмент є, але з ним потрібно працювати", - пояснила Скалецька.

Робота над забезпеченням таких прав триває, і деякі рішення можливо втілити найближчим часом, сказала міністр.

Також завданням команди буде розширення списку "Доступні ліки".

Як повідомлялося раніше, міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька планує інспектувати лікувальні заклади України без попереджень. Вона хоче особисто запитувати у пацієнтів, як їхні справи. Очільниця МОЗ також зазначила, що може заходити до палати пацієнтів, щоб дізнатися про їхнє самопочуття.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1507
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація