МВС пропонує скасувати закордонний паспорт

У відомстві хочуть видавати українцям єдиний паспорт для внутрішнього користування і закордонних поїздок.

Міністерство внутрішніх справ виступає за те, щоб у громадян України був єдиний паспорт.

Глава відомства Анатолій Могильов хоче, щоб український і закордонний паспорти стали загальним документом: "Не треба мати паспорт внутрішній і закордонний - це пострадянський нонсенс".

"Ймовірно, ідея запозичена у закордонних колег, - повідомив його головний радник Костянтин Стогній. - У багатьох країнах світу громадяни обходяться одним документом.

Він доручив паспортним службам проаналізувати і з'ясувати, які з-за цього можуть виникнути складнощі. Але якщо такий документ буде введено, то це має скоротити в два рази бюрократичні процедури і платити потрібно буде не за два паспорти, а за один ". Ідея хороша, але є нюанс: щоб єдиний паспорт був не товстіше 30 сторінок, в України повинен бути безвізовий режим з великою кількістю країн.

Нагадаємо, однією з вимог Європейського союзу для введення в майбутньому безвізового режиму з Україною, є припинення видачі паспортів старого типу (де вклеюється фото).

Також раніше міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що в Україні готова технологічна база для виготовлення біометричних паспортів.

Зараз старі закордонні паспорти видаються в консульських установах України за кордоном, а також на території країни при терміновому оформленні документів.

Читайте також:

На Донеччині в черзі за паспортами стоять 15 тисяч людей

Кожен закордонний паспорт приносить державі 93 грн

Кабмін заборонив видавати закордонні паспорти старого зразку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: