Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Буковині дев'ятеро дітей захворіли на кашлюк

В Україні є понад півтора мільйона доз для вакцинування.

У Чернівецькій області зафіксували дев'ять нових захворювань серед дітей на кашлюк. Наймолодшій дитині 2,5 місяця. Всі, хто контактував з хворими, перебувають під медичним спостереженням.

Такі дані за останній тиждень грудня наводить Міністерство охорони здоров'я.

Загалом, за 11 місяців минулого року в Україні було зареєстровано 2063 випадки кашлюку. За цей час планово вакцинувалися трьома дозами вакцини проти кашлюку, дифтерії, правця (АКДП) лише 74% дітей першого року життя. Проте лише колективний імунітет гарантує безпеку дітям, які через вік або клінічні протипокази не можуть бути вакциновані, наголосили в МОЗ.

Кашлюк – це інфекційне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Найчастіше збудник передається під час кашлю чи чхання. Багато дітей, які захворіли на кашлюк, страждають від нападів кашлю протягом тривалого часу - 4-8 тижнів і довше. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.

Попередити тяжкий перебіг кашлюку, виникнення ускладнень можна через вакцинацію дитини, радять у МОЗ. Відповідно до національного календаря щеплень для профілактики кашлюку потрібно зробити чотири щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців.

Вакцина для щеплення дітей доступна в усіх регіонах та є безкоштовною. Станом на 1 грудня 2019 року кількість вакцин АКДП - 1 млн 512 тис. 354 доз.

Нагадаємо, два тижні тому одномісячне немовля на Рівненщині загинуло від кашлюку, ускладненого двобічною негоспітальною пневмонією. Діагноз був лабораторно підтверджений. Хлопчик народився у багатодітній сім’ї та був шостою дитиною. Жодна дитина у сім’ї не мала щеплення через відмову батьків.

Залиште свій коментар

Вибір редакції