На Епіфанія впливають промосковські сили – Філарет

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, саме через це у ПЦУ ухвалюються "негативні" рішення.

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що на предстоятеля ПЦУ, митрополита Епіфанія впливають промосковські сили.

Про це він заявив після засідання Синоду ПЦУ 24 травня, повідомляє "Еспресо".

"Що цікаво, на нашого предстоятеля митрополита Епіфанія впливають антиукраїнські, промосковські сили. Вони впливають на предстоятеля і тому через це ухвалюються негативні рішення", - повідомив Філарет.

За його словами, основним завданням цих сил є спроба зруйнувати Київський патріархат та єдність у церкві.

"Я вам колись скажу, хто такі промосковські сили. Я їх відчуваю. Якщо треба, скажу по іменах. Але зараз не скажу", - підкреслив він.

Окрім цього, Філарет також відмовився виконувати рішення Синоду ПЦУ. За його словами, вони не відповідають інтересам української церкви.

"Рішення Синоду, якщо вони не протирічать канонам і інтересам української церкви, - буду виконувати. А якщо вони завдають шкоду українській церкві, - виконувати не буду", - пояснив Філарет.

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідований 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП.

ВідеоПатріарх Філарет заявляє про зраду влади та найближчого оточення

Почесний Патріарх Філарет сьогодні вийшов до журналістів із великою прес-конференцією. Розповів - обурений тим, що учасники Об'єднавчого собору, зокрема архієреї та президент Порошенко, зрадили, бо не дотрималися своїх обіцянок. Обіцяли Філарету, що новою церквою керуватиме він, а митрополит Епіфаній лишень представлятиме ПЦУ за межами України. Домовленості, за словами самого владики, були усні.  

Патріарх Філарет заявляє про зраду влади та найближчого оточення

Залиште свій коментар

Вибір редакції