Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Філарет відмовився підкорятися вимогам Томосу про автокефалію

Колишній глава УПЦfКП ображений, що предстоятелем є митрополит Епіфаній, а не він.

Православна церква України не має автокефалії та перебуває в залежності від Константинопольського патріархату. Цю та низку інших скандальних заяв зробив сьогодні колишній предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет.

"Томос ставить церкву майже в таку ж залежність від Константинополя, як та, в якій знаходиться УПЦ (МП) від Москви", - заявив він. Владика заявив, що не буде виконуватиме умови Томосу про перехід закордонних парафій колишньої УПЦ-КП до складу Вселенського патріархату, відмовляється від заборони варити миро і радитися зі Вселенським патріархатом при вирішенні конфліктних ситуацій у ПЦУ. "Три пункти, які відбирають у нас права автокефальної церкви. За назвою ми – автокефальна, а насправді ми залежна від Константинопольського патріархату церква. Ми не відмовляємося від Томосу, але не будемо виконувати ці три умови, які записані в Томосі. Не будемо виконувати", - наголосив Філарет.

Відео Обурений Патріарх Філарет шкодує, що підтримав кандидатуру Епіфанія на Соборі

Почесний Патріарх Філарет сьогодні вийшов до журналістів із великою прес-конференцією. Розповів - обурений тим, що учасники Об'єднавчого собору, зокрема архієреї та президент Порошенко, зрадили, бо не дотрималися своїх обіцянок. Обіцяли Філарету, що новою церквою керуватиме він, а митрополит Епіфаній лишень представлятиме ПЦУ за межами України. Домовленості, за словами самого владики, були усні.  

Обурений Патріарх Філарет шкодує, що підтримав кандидатуру Епіфанія на Соборі

Разом із тим таку позицію він не вважає розкольницькою. "Розколу немає, є тільки різний підхід. Одні хочуть зберегти Київський патріархат, а інші хочуть знищити його. Ми хочемо, щоб Київський патріархат в Україні для України існував як патріархат, а поза нею, як сказано в Томосі, митрополія", - пояснив екс-глава УПЦ-КП. "Для внутрішнього – патріархат, а для зовнішнього – митрополія", - додав він.

Філарет також заявив, що якби українські церкви знали вимоги Томосу перед його отриманням, об’єднання і грудневого Собору в Києві не відбулося б. "Ми на Соборі не знали його зміст. Дізналися вже після об'єднання. Якби ми знали зміст цього Томосу, то ми не погодилися б на такий Томос", - заявив ієрарх. "Я погодився. Про це ми говорили з президентом, з Епіфанієм і на архієрейському соборі, що я відмовляюся, але після отримання Томосу я буду керувати цією церквою всередині України. На ділі він показує, що він – предстоятель, а я – ніхто", - пояснив він свої претензії до предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія.

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідований 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП.

Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета взяти участь у молитовному святкуванні на честь священномученика Макарія відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

Залиште свій коментар

Вибір редакції