На інавгурацію до Зеленського приїде президент Литви

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Литві наголосили на близькості з Україною.

На інавгурацію новообраного президента Володимира Зеленського 20 травня до Києва прибуде президент Литви Даля Грібаускайте.

Про це повідомляє сайт литовського президента.

Прес-служба зазначила, що 20 травня Грібаускайте відбуває до Києва для участі в церемонії інавгурації Зеленського. Вона також підкреслила близькість України для Литви.

"Литовський народ протягом багатьох десятків років вів боротьбу за свободу, тому дуже добре розуміє і підтримує прагнення українського народу самостійно створювати європейське майбутнє своєї держави, а також рішуче підтримує Україну в захисті свого суверенітету і територіальної цілісності", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що у Литві 12 травня відбулося голосування на президентських виборах та двох референдумах. На 2 тисячах виборчих дільниць мали змогу проголосувати 2,5 млн громадян.

На посаду президента претендують 9 кандидатів.За даними соціологічних опитувань, фаворитами на виборах є економіст Гітанас Неуседа, екс-міністр фінансів Інгріда Шимоніте та прем'єр-міністр Саулюс Скверняліс. Чинний президент країни Даля Грибаускайте участі в цих виборах не бере, адже перебуває на посаді вже другий термін.

Нагадаємо, у Верховній Раді було зареєстровано вісім постанов щодо інавгурації Зеленського. Нардеп Олександр Сугоняко зареєстрував проект постанови про проведення складання присяги 1 червня. Згодом цей проект було відкликано.

Народний депутат України Віктор Балога пропонував провести інавгурацію 19 травня, до цього таку ж постанову зареєстрував народний депутат Сергій Міщенко. Однак після цього нардеп Віталій Купрій пропонував перенести дату інавгурації на 20 травня, адже 19 - День пам'яті жертв політичних репресій. Також Купрій запропонував і ще одну дату – 26 травня.Литва

Своєю чергою, народний депутат з фракції "Блоку Петра Порошенка", голова Соціал-демократичної партії Сергій Каплін своєю постановою пропонував, щоб Зеленський складав присягу двічі: 19 травня у стінах парламенту і 3 червня на НСК "Олімпійський". Ще однією постановою від нардепа Володимира Куренного інавгурацію пропонували провести 17 травня. Окрім цього, власну пропозицію внесла і фракція "Народний фронт" - там виступали за проведення інавгурації 28 травня. 

Зрештою, депутати проголосували за призначення інавгурації Зеленського на 20 травня. Таке рішення підтримали 315 депутатів.

ВідеоІнавгурація Зеленського – що прогнозують астрологи

Вже цього понеділка новообраний президент Володимир Зеленський складе присягу та отримає президентську булаву. Дискусії щодо дати інавгурації тривали кілька тижнів. Спершу домовлялися про 19, а затвердили 20 травня. Та чи вгадали із датою і що принесе вона для України і самого гаранта? Про магію чисел – дивіться просто зараз у Сніданку.  

Інавгурація Зеленського – що прогнозують астрологи

Залиште свій коментар

Вибір редакції