На інавгурацію Зеленського приїде віце-президент Єврокомісії

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На інавгурацію Зеленського приїде віце-президент Єврокомісії

Associated Press

Марош Шевчович приїде до України 20 травня.

До України 20 травня на інавгурацію новообраного президента Володимира Зеленського приїде віце-президент Європейської комісії Марош Шевчович.

Про це повідомили в Брюсселі, пише Інтерфакс-Україна.

Про інших гостей з Євросоюзу на інавгурації Зеленського поки не повідомляється.

"Від ЄС буде віце-президент Шевчович", - розповіли 17 травня агентству в Брюсселі.

Нагадаємо, у Верховній Раді було зареєстровано вісім постанов щодо інавгурації Зеленського. Нардеп Олександр Сугоняко зареєстрував проект постанови про проведення складання присяги 1 червня. Згодом цей проект було відкликано.

Народний депутат України Віктор Балога пропонував провести інавгурацію 19 травня, до цього таку ж постанову зареєстрував народний депутат Сергій Міщенко. Однак після цього нардеп Віталій Купрій пропонував перенести дату інавгурації на 20 травня, адже 19 - День пам'яті жертв політичних репресій. Також Купрій запропонував і ще одну дату – 26 травня.

Своєю чергою, народний депутат з фракції "Блоку Петра Порошенка", голова Соціал-демократичної партії Сергій Каплін своєю постановою пропонував, щоб Зеленський складав присягу двічі: 19 травня у стінах парламенту і 3 червня на НСК "Олімпійський". Ще однією постановою від нардепа Володимира Куренного інавгурацію пропонували провести 17 травня. Окрім цього, власну пропозицію внесла і фракція "Народний фронт" - там виступали за проведення інавгурації 28 травня. 

Зрештою, депутати проголосували за призначення інавгурації Зеленського на 20 травня. Таке рішення підтримали 315 депутатів.

Петро Порошенко підписав указ про створення комітету з інавгурації

Петро Порошенко підписав указ про створення комітету з інавгурації
Наступна публікація