Німецькі ЗМІ: вирок Тимошенко заганяє Україну в обійми Кремля

Німецькі ЗМІ: вирок Тимошенко заганяє Україну в обійми Кремля

Німецькі ЗМІ пророкують Україні сумне майбутнє після вироку Тимошенко / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

У пресі Німеччини висловлюються негативне ставлення до критики Євросоюзом вироку екс-прем'єру Юлії Тимошенко. Водночас задаються питанням, чи не варто Європі відмовитись від України.

Євросоюз, негативно реагуючи не вирок екс-прем'єру України Юлії Тимошенко, примушує Київ зблизитися з Москвою, яка заманює українську владу газовим компромісом, пише німецька газета Die Zeit.

Видання впевнене, що вирок - політичне рішення, і судді орієнтувалися на президента Віктора Януковича.

"Країна перестала бути яскраво-оранжевою і знову перетворилася на сіру - такий ось непривабливий сусід у ЄС на невиправно репресивному сході. Може, Європі слід просто відмовитися від України?", - пише газета.

У той же час німецьке ЗМІ вказує на те, що проведена Заходом політика ізоляції вже провалилася у випадку з Білоруссю, здатна "загнати українське керівництво прямо в обійми Кремля".

"Прем'єр-міністр Путін чекає цього і, напевно, вже приготував спокусливий пряник після того, як протягом кількох місяців реагував за допомогою батога на заклики Києва переглянути газову угоду", - вважає видання.

Frankfurter Allgemeine Zeitung у свою чергу пише, що рішення суду поставило в складне становище ЄС. Адже Євросоюз зацікавлений в тому, щоб підтримати процес демократизації на Україну шляхом її зближення з Заходом, який наразі застопорився.

"Підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі стало б важливим успіхом в "битві" за Україну, яка вже давно перетворилася на основний об'єкт для спроб Росії відновити стару імперію під новою назвою", - зазначає видання.

Там вважають, що Україна, її народ та олігархи повинні визначитися:

"Адже, залишаючись в тій похмурій зоні між західною демократією і східної деспотією, де був винесений вирок Тимошенко, Україна буде і далі марніти - як політично, так і економічно".

Газета Financial Times Deutschland підводить підсумок, що "нестримна демонстрація влади може виявитися найбільшою помилкою Януковича".

"Він допоміг опозиції отримати політичну мученицю, навколо якої та коли-небудь зможе об'єднатися. Та й з точки зору зовнішньої політики український режим через це рішення суду явно викотився на узбіччя. Тепер зі спробами зблизитися з Євросоюзом можна розпрощатися. Якщо Україна не проявить обережності, то незабаром вона, як і Білорусь, виявиться в статусі країни-ізгоя", - вважають у виданні.

11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

Читайте також:

Адвокати Тимошенко наполягатимуть, що їй неправильно пришили статтю

Дочка Тимошенко очікує скорого звільнення матері: "20-го щось станеться"

Фанати Тимошенко: "Треба було захопити автозак і звільнити Юлю"

Есперт вважає, що Тимошенко відпустять, бо їй нема де сидіти

Повʼязані теми:

Наступна публікація