Адвокати Тимошенко наполягатимуть, що їй неправильно пришили статтю

Адвокати Тимошенко наполягатимуть, що їй неправильно пришили статтю

Юлія Тимошенко у суді / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Захист відстоює позицію, що і екс-прем'єр, і члени делегації, які вели переговори з Росією під час газового конфлікту 2009 року, діяли правомірно й відповідно до законодавства України.

Захист Юлії Тимошенко в апеляційній скарзі наполягатиме, що норма статті 365 КК застосована до екс-прем’єра неправильно. Про це заявляє один із адвокатів Тимошенко Микола Сірий, пише "Комерсант-Україна".

"У зверненні до апеляційного суду ми будемо стверджувати, що за політичні рішення й дії не повинна наступати кримінальна відповідальність – це перша ключова теза", - розповів він.

За словами Сірого, захист відстоює позицію, що і екс-прем'єр, і члени делегації, які вели переговори з Росією під час газового конфлікту 2009 року, діяли правомірно й відповідно до законодавства України.

Крім цього, апеляційний суд повинен буде дати оцінку суду першої інстанції з погляду правильності застосування кримінального й процесуального законодавств, сказав він.

"Ми будемо стверджувати, що норма кримінального закону – ст. 365 Кримінального кодексу – застосована категорично неправильно", - заявив Сірий.

Захист Тимошенко також готовий довести, що при розгляді справи як у процесі досудового слідства, так і в суді було допущено безліч грубих порушень процесуального законодавства, що призвело до ухвалення незаконного рішення.

За словами адвокатів, апеляційна скарга має бути розглянута Апеляційним судом Києва протягом 4 місяців. Однак захисники прогнозують, що суди спробують затягнути розгляд скарг.

"Ми припускаємо, що буде зроблено все для того, щоб максимально затягнути термін їх розгляду і не дати нам можливості звернутися в Європейський суд із прав людини", - заявив адвокат Юрій Сухов.

Захисники Тимошенко не бачать перспектив того, що рішення Печерського райсуду Києва буде скасоване апеляційним судом. Вони також готові звернутися в касаційну інстанцію – Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, яким керує колишній народний депутат від Партії регіонів Леонід Фесенко.

"Для того щоб потрапити в Європейський суд із прав людини, ми повинні пройти апеляційну й касаційну інстанції в українських судах. Думаю, саме Європейський суд буде останньою інстанцією в цьому процесі", - сказав Сухов.

Нагадаэмо, раніше повідомлялося, що адвокати Тимошенко не квапляться подавати апеляцію.

Читайте також:

Дочка Тимошенко очікує скорого звільнення матері: "20-го щось станеться"

Фанати Тимошенко: "Треба було захопити автозак і звільнити Юлю"

Есперт вважає, що Тимошенко відпустять, бо їй нема де сидіти

Повʼязані теми:

Наступна публікація