Україномовний миколаївець попросив у Львова політичного притулку

Україномовний миколаївець попросив у Львова політичного притулку

Анатолій Ільченко. Ілюстрація / Фото: Сегодня

Україномовний житель міста Миколаїв Анатолій Ільченко 11 жовтня передав звернення голові Львівської ОДА Михайла Цимбалюка з проханням надати йому статус біженця і притулок у Львівській області.

Україномовний житель міста Миколаїв Анатолій Ільченко звернувся до голови Львівської ОДА Михайла Цимбалюка з проханням надати йому статус біженця і притулок у Львівській області.

Він заявив, що в рідному місті йому жити небезпечно, адже там його називають "нацистом" і "бандерівцем", а також погрожують, пише газета "Сегодня".

Анатолій Ільченко приніс на прес-конференцію зі львівськими журналістами 600 сторінок матеріалів по його позовами до органів влади, комунальних підприємств та інших установ і організацій щодо порушення його прав на отримання інформації державною, українською мовою.

Він зазначив, що в Миколаєві проживає 72% українців, проте зупинки в трамваях і тролейбусах оголошують по-російськи, квитанції на комунальні послуги - російською мовою, чиновники органів влади, міліція і навіть працівники держбанку, спілкуються з громадянами по-російськи.

"Чому мені, не питаючи, відповідають по-російськи, якщо я хочу по-українськи? Щоб отримати квитанцію українською мовою - потрібно звертатися до суду. Хіба це не геноцид?", - запитує Ільченко.

Після подачі звернення Цимбалюку Анатолій Ільченко обіцяє провести одноосібний пікет біля стін Оперного театру у Львові. Він також просить львів'ян стати на його захист.

Раніше секретар Донецької міськради Микола Левченко заявив, що російська мова може бути єдиною державною в Україні, а можна взагалі скасувати статус державної мови.

"Але скільки нам потрібно державних мов - один, два чи десять - це питання. Може, нам взагалі вона не потрібна - в США її взагалі немає. Україна повинна вчитися на таких прикладах, коли головне - свобода, зручність, комфорт і реальні доходи громадян, а не питання про те, яку ж мову зробити титульною", - вважає Левченко.

Читайте також:

Тернопільська міськрада просить Януковича захистити українську мову

Регіонали запропонували зробити російську мову офіційною

Мєдвєдєв максимально поширюватиме російську мову в СНД

Повʼязані теми:

Наступна публікація