Тернопільська міськрада просить Януковича захистити українську мову

Тернопільська міськрада звернулась до Януковича з проханням "не допустити зросійщення України".

Тернопільська міськрада закликає керівництво держави не допустити розгляду законопроекту, який передбачає надання російській мові статусу регіональної.

Відповідне звернення до президента Віктора Януковича, прем'єра Миколи Азарова та голови Верховної Ради Володимира Литвина прийняли депутати міської ради.

У ньому вони висловили свою стурбованість і тривогу з приводу проекту закону "Про засади державної мовної політики" від 26 серпня, поданого депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим та Вадимом Колесніченком.

"Звертаємо увагу, що питання мови не тільки дестабілізує ситуацію, а й шкодить державі у вирішенні складних газових та євроінтеграційних питань", - йдеться у зверненні.

"Автори законопроекту, намагаючись надати російській мові статусу регіональної у 13 із 27 адміністративно-територіальних одиницях України, фактично прагнуть розколоти державу навпіл, продовжити зросійщення південних і східних областей нашої держави", – наголошують депутати.

При цьому вони нагадали керівництву держави, що в пункті 2 статті 5 та пункті 3 статті 14 Рамкової конвенції про захист національних меншин, укладеної в Страсбурзі, йдеться про недопустимість захисту та просування регіональних мов за рахунок державної.

Відтак депутати міської ради висунули вимогу до Януковича як гаранта Конституції втрутитися в ситуацію.

Читайте також:

Табачник закликає не політизувати мову

Регіонали хочуть зупинити в Україні "жорстоку українізацію"

Янукович платитиме школярам за бездоганну українську мову

Половина одеських першокласників почне навчання російською

Одеського даїшника покарають за "телячу мову"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: