Регіонали запропонували зробити російську мову офіційною

Депутати Колесніченко і Ківалов зареєстрували законопроект, що передбачає використання в 13 із 27 територіальних одиниць України російської мови як офіційної. Зміни торкунуться майже всіх сфер, окрім військової.

Народні депутати з Партії Регіонів зареєстрували законопроект, згідно якого російська мова повинна стати офіційною в 13 регіонах.

Відповідно до законопроекту, російська мова повинна стати регіональною в тому числі і в Києві.

Депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов запропонували парламенту істотно розширити повноваження російської, а також інших мов національних меншин в Україні.

Відповідні норми містяться у зареєстрованому в Раді законопроекті № 9073.

Відповідно до законопроекту, в регіонах компактного проживання представників національних меншин мова цих меншин повинна отримати офіційний статус.

"У разі прийняття законопроекту, російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27-ми) - у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, АР Крим та містах Києві і Севастополі", - говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

Там же пояснюється: "Кримськотатарський - в АР Крим, угорська - в Закарпатській області, румунська - у Чернівецькій".

"Інші мови традиційних національних меншин України отримають захист в менших адміністративно-територіальних одиницях", - йдеться далі у записці.

Також автори документа пропонують зобов'язати вищі органи влади офіційно публікувати ухвалювані рішення українською та російською, регіональними мовами або мовами меншин.

Крім того Ківалов і Колесніченко пропонують зобов'язати місцеві органи влади відповідати на запити на мовах нацменшин і враховувати таку необхідність при наборі кадрів на роботу.

Діловодство і судочинство також пропонується вести на мовах нацменшин.

Крім того громадянам пропонується дозволити самим вибирати, якою мовою поряд з українською буде оформлений їх паспорт, свідоцтво про шлюб а також інші офіційні документи.

Багатомовність, згідно документу, має торкнутися сфер освіти, дубляжу фільмів, ЗМІ, а також практично всіх інших, крім військової служби - в армії пропонується залишити єдиною мовою українську.

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада відмовилася ввести кримінальну відповідальність за публічну наругу над державною мовою і мовами національних меншин.

Читайте також:

Янукович платитиме школярам за бездоганну українську мову

Половина одеських першокласників почне навчання російською

Даїшник "заговорив" французькою з англомовним водієм (відео)

Одеського даїшника покарають за "телячу мову"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: