Рада запустила медреформу з третьої спроби

Документ допоможе застосувати в Україні найкращі світові практики надання меддопомоги.

Верховна Рада з третьої спроби ухвалили законопроект, який має запустити в Україні медичну реформу.

За законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327) у першому читанні проголосували 227 народних обранців.

Документ передбачає зміни у фінансуванні лікування, зокрема, заснування системи державного соціального медичного страхування. Застраховані особи можуть отримати медичні послуги та ліки повністю або частково за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування в закладах охорони здоров'я будь-якої форми власності та в осіб-підприємців.

Страхування запроваджується поступово, на первинному рівні вже з другої половини 2017 року, на інших рівнях – до 2020 року.

Автори законопроекту вважають, що його ухвалення в цілому дозволить запровадити систему страхування, оплата через яку буде спрямовуватись на оплату конкретних медичних послуг та ліків. Відтак, норма про утримання інфраструктури закладів охорони здоров'я буде скасована.

Нагадаємо, спочатку у першому читанні  за документ проголосували лише 224 народних обранців, а на повторному голосуванні 218 нардепів.

Уряд схвалив чотири законопроекти щодо реформування системи охорони здоров'я: "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів"; "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо видатків на первинну медичну допомогу"; "Зміни до основ законодавства України про охорону здоров'я (зміни до ст.ст. 3,8 та 35)" та "Про додаткові державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів особам, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в антитерористичній операції та забезпечують її проведення".

Нещодавно активісти вимагали від народних депутатів прийняти пакет законопроектів, який запустить медреформу. "Щодня в Україні вмирає 67 людей через відсутність ефективної медичної системи - це ціна, яку ми платимо, зволікаючи з реформою охорони здоров'я. Вся Україна звертається до депутатів - голосуйте за життя!", - повідомила Супрун. 

Якщо Верховна Рада схвалить кілька законопроектів, що дадуть старт реформі медицини, то вже з 1 липня в Україні з'явиться нова найпрестижніша професія – сімейний лікар. Такий медик отримуватиме на місяць від 15 до 25 тисяч гривень.

Залиште свій коментар