Україна хоче купувати вугілля в США

"Центренерго" планує провести переговори наступного тижня.

Через два місяці до України може прибути перша партія антрацитового вугілля зі США. Переговори про постачання "Центренерго" планує провести вже наступного тижня.

Про це сказав глава компанії Олег Козенко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Думаю, наступного тижня будемо в США. Нам обіцяють, що в США 100% є ресурс, тільки ціна продукції, напевно, буде трохи вище", - зазначив Козенко.

Також розглядається можливість імпорту вугілля із Південно-Африканської Республіки.

"Центренерго", згідно з прогнозним балансом, планує придбати за кордоном 700 тис. тонн вугілля антрацитової групи. Можливу співпрацю з Росією не розглядають.

"Ми не бачимо перспектив, тому що в будь-який момент може бути введено ембарго постановою, тому ми розглядаємо імпорт (з далекого зарубіжжя) і переклад блоків на газову групу", - уточнив Козенко.

Зазначимо, що "Центренерго" є потужною державною енергогенеруючою компанією, яка експлуатує 23 блоки на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт. Державі належить 78,3% акцій товариства.

Нагадаємо, Україна не має доступу до антрацитового вугілля на Донбасі через війну. Часткове блокування Донбасу активістами розпочалося наприкінці січня цього року. А вже в березні заборона на торгівельно-вантажне сполучення набрала офіційної чинності. У відповідь на це бойовики "націоналізували" найбільші підприємства на окупованій території Донбасу, які до того працювали під української юрисдикцією, а їхня продукція, в тому числі вугілля, постачалася на вільну територію України.

Раніше повідомлялося, що ДТЕК перевозитиме вугілля зі своєї шахти в Росії до України.

Залиште свій коментар