У Дніпрі обезголовили пам'ятник Шевченку

Пам'ятник Тарасу Шевченку на Монастирському острові у Дніпропетровську лишили голови.

Голову від пам'ятника "Кобзареві" Тарасу Шевченку відрізали через... реконструкцію.

У вересні 2011 року стартувала реконструкція відомого монумента, але через труднощі у процесі реставрації вона може затягнутися на невизначений термін. У всякому разі, зимувати Кобзареві належить в такому непрезентабельному вигляді, пише "Сегодня".

"На жаль, по пам'ятнику Тарасу Шевченко, який був встановлений на Монастирському острові в 1958 році, не збереглося архівних креслень. Це викликало труднощі з проведенням експертизи, мета якої - встановити його реальний стан і підготувати проект реконструкції. Тому було прийнято рішення відпиляти частину пам'ятника в самій вузькій його частині", - пояснила Вікторія Лукашова, голова Жовтневого райради Дніпропетровська.

За її словами, завдяки такій процедурі фахівцям вдалося з'ясувати, що чавунна постать Тараса Шевченка - не в найгіршому стані. Також експерти дізналися, що пам'ятник всередині до пояса залитий бетоном, а от постамент практично зруйнований і його необхідно повністю міняти.

"Зараз експертиза техстану монумента триває. Тільки після її остаточних результатів буде розроблено проект реконструкції і почнеться сам ремонт пам'ятника", - додала Вікторія Лукашова.

Інформація про непридатність постаменту змусила фахівців повністю перерахувати кошторис. Якщо спочатку на проектні роботи та ремонт монумента в бюджеті 2011 року було закладено 1,5 млн грн., то тепер до цієї суми було додано ще цілий мільйон.

Нагадаємо, раніше 

Як повідомлялося раніше, в ніч з 20 на 21 жовтня з центральної площі Стаханова був викрадений бюст Тараса Шевченка. Вандали розпиляли скульптуру на шматки і відвезли в невідомому напрямку.

Читайте також:

Пам'ятник Шевченку на Луганщині зруйнували не заради металу

В Луганську закликали заборонити українофобські організації

На Луганщині знищили пам'ятник Тарасу Шевченку

На Луганщині Тараса Шевченка розпиляли на металобрухт

На Вінничині вандали викрали огорожі братської могили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: