У Дніпрі обезголовили пам'ятник Шевченку

У Дніпрі обезголовили пам'ятник Шевченку

Тарас Шевченко "без голови" у Дніпрі / Фото: Комментарии

Пам'ятник Тарасу Шевченку на Монастирському острові у Дніпропетровську лишили голови.

Голову від пам'ятника "Кобзареві" Тарасу Шевченку відрізали через... реконструкцію.

У вересні 2011 року стартувала реконструкція відомого монумента, але через труднощі у процесі реставрації вона може затягнутися на невизначений термін. У всякому разі, зимувати Кобзареві належить в такому непрезентабельному вигляді, пише "Сегодня".

"На жаль, по пам'ятнику Тарасу Шевченко, який був встановлений на Монастирському острові в 1958 році, не збереглося архівних креслень. Це викликало труднощі з проведенням експертизи, мета якої - встановити його реальний стан і підготувати проект реконструкції. Тому було прийнято рішення відпиляти частину пам'ятника в самій вузькій його частині", - пояснила Вікторія Лукашова, голова Жовтневого райради Дніпропетровська.

За її словами, завдяки такій процедурі фахівцям вдалося з'ясувати, що чавунна постать Тараса Шевченка - не в найгіршому стані. Також експерти дізналися, що пам'ятник всередині до пояса залитий бетоном, а от постамент практично зруйнований і його необхідно повністю міняти.

"Зараз експертиза техстану монумента триває. Тільки після її остаточних результатів буде розроблено проект реконструкції і почнеться сам ремонт пам'ятника", - додала Вікторія Лукашова.

Інформація про непридатність постаменту змусила фахівців повністю перерахувати кошторис. Якщо спочатку на проектні роботи та ремонт монумента в бюджеті 2011 року було закладено 1,5 млн грн., то тепер до цієї суми було додано ще цілий мільйон.

Нагадаємо, раніше 

Як повідомлялося раніше, в ніч з 20 на 21 жовтня з центральної площі Стаханова був викрадений бюст Тараса Шевченка. Вандали розпиляли скульптуру на шматки і відвезли в невідомому напрямку.

Читайте також:

Пам'ятник Шевченку на Луганщині зруйнували не заради металу

В Луганську закликали заборонити українофобські організації

На Луганщині знищили пам'ятник Тарасу Шевченку

На Луганщині Тараса Шевченка розпиляли на металобрухт

На Вінничині вандали викрали огорожі братської могили

Повʼязані теми:

Наступна публікація