В Луганську закликали заборонити українофобські організації

Дата публікації
Перегляди
1953
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Луганську закликали заборонити українофобські організації

Акт вандалізму над пам'ятником Шевченку у Луганську / Фото: stakhanov.org.ua

Луганське обласне об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" вимагає від президента України Віктора Януковича негайно заборонити діяльність українофобських організацій області.

У зв'язку зі знищенням пам'ятника Тарасу Шевченку у Стаханові правління Луганського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" вимагає від президента Віктора Януковича заборонити діяльність українофобських організацій.

"Звертаємося до президента України з вимогою дати морально-правову оцінку діяльності державних службовців у Луганській області взагалі та в м. Стаханов зокрема, а також зробити відповідні організаційні й кадрові висновки. Вимагаємо від президента вжити дієвих заходів для припинення сповзання України до фактичної бездержавності, негайної заборони діяльності українофобських організацій, що в результаті має сприяти зміцненню підвалин національної державності на східних і південних теренах України", - ідеться у листі зверненні до Януковича.

Члени правління вважають, що "Луганська область стала своєрідним полігоном для відпрацювання антинаціональних акцій в усій державі. Показово, що вони набули мало не істеричного характеру, і при цьому спостерігається намагання покласти провину за провали в соціально-економічній та інших сферах державного будівництва на все українське".

На підтвердження своєї думки автори заяви наводять низку фактів, зокрема, встановлення у центрі Луганська пам'ятника так званим "жертвам вояків ОУН – УПА" в травні 2010 року; ухвала облрадою рішень щодо особливого статусу російської мови (від 27 травня 2011 р.) та вивішування червоних прапорів на будівлях державних установ у Луганській області (17 червня 2011 р.); організація владними структурами області помпезного перебування на Луганщині Патріарха Московського і Всія Русі Кирила 14-15 вересня 2011 року. Крім того, заявили в "Просвіті", депутати Луганської міської ради знову лобіюють встановлення в обласному центрі пам'ятника Катерині ІІ, натомість у місті неодноразово пошкоджувалася скульптура "Писанковий лев" – подарунок луганцям від громади міста Львів та ін.

На думку членів правління, «апогеєм українофобської істерії» на Луганщині стало варварське знищення в ніч на 22 жовтня 2011 року погруддя Тараса Шевченка, встановленого в м. Стаханов. Луганське обласне об'єднання "Просвіти" імені Тараса Шевченка вважає акт вандалізму в Стаханові злочином, спрямованим проти самих основ української національної державності й духовності, та, водночас, закономірним наслідком антиукраїнської діяльності самої місцевої влади.

Читайте також:

На Дніпропетровщині знайшли радіоактивного Леніна

У Вільнюсі відкрили пам'ятник Шевченку

В Україні встановлено 17 монументів Бандері

Депутати Горлівки обізвали Василя Стуса фашистом

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1953
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація