У Києві змели бульдозером кіоски депутатів

Дата публікації
Перегляди
2279
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві змели бульдозером кіоски депутатів

У Києві розпочали боротьбу з незаконно встановленими МАФами

Дрібну торгівлю в кіосках Києва тримають десяток господарів, близьких до влади, починаючи від депутатів міської ради і закінчуючи Радою. 

Війна проти кіосків у століці увійшла в активну фазу. 4 квітня показово знищили близько 40 торгівельніх точок, встановлених незаконно.

Однак власники МАФів проти київської влади ведуть партизанську боротьбу. На місці знищених кіосків вночі постають нові, дослідив ТСН

Тисяча доларів на тимчасове кришування для міліції і проторена стежка до районного чиновника - про такий рецепт працювати лише на свою кишеню говорять підприємці. Але нелегалів зараз цурається навіть асоціація малого бізнесу.

"Обурення можете собі уявити, коли він сам демонтує, пішов на збитки, а на цьому місці з'являється хтось, хто поставив вночі. Тут по бєспрєдєлу поруч з ними з'являється кіоск, який наприклад, ніде не значиться", - повідомив голова правління ГО "Асоціація малого бізнесу та МАФів" Андрій Єрмак.

І хоча проти нелегалів іде масована атака, вони не здаються. У столиці вже рік діє мораторій на відкриття нових яток, але МАФи ростуть як гриби після дощу.

Ця дрібна торгівля не такий вже маленький бізнес. Тіньовій обіг на рік - 150 млн грн. І цей бізнес тримають з десяток господарів, близьких до влади, починаючи від депутатів міської ради і закінчуючи Верховною Радою, працівниками різних урядових структур, наголосив голова КМДА Олександр Попов.

Лобістам наразі намагаються завдати якомога більше фінансових збитків.

"Вартість такого кіоску близько 10 тис. доларів. Зараз задумається кожен, хто встановлює без дозволів, чи варто ризикувати", - заявив голова Управління контролю з благоустрою Києва Сергій Садовий.

До середини травня основна атака має завершитися, під прицілом тисяча яток у зоні метрополітену, зупинок громадського транспорту та біля шкіл. Натомість влада пропонує спрощену схему узаконення кіосків. Але з 15-ти тисяч крамничок документи на легалізацію подали не більше 3 тисяч.

Як відомо, ще 5 років тому, коли столична влада оголосила про наміри знести половину малих архітектурних форм, їх було 7 тисяч.

Ліквідація сорока незаконно встановлених яток

Ліквідація сорока незаконно встановлених яток

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2279
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація