В Україні вперше пересадили пацієнтові механічне серце

Поки робити такі операції на потоковій основі в нашій країні неможливо.

Сьогодні, 12 липня, хірурги Інституту серця здійснили революційну для вітчизняної медицини операцію – 41-річному харків'янину пересадили механічне серце.

Як передає кореспондент ТСН, операція тривала близько трьох годин, а українським хірургам допомагали медики з Німеччини, де такі операції успішно роблять не менше десяти років.

"Перша імплантація відбулася. Перша операція пройшла спокійно і цілком швидко. Серце працює, мотор працює, помпа працює. Вже відключили від штучного кровообігу і будемо дивитися далі всі показники", - прокоментував на виході з операційної директор Інституту серця Борис Тодуров.

За словами Тодурова, до цього моменту такі технології для української медицини були неможливими в принципі. Та й тепер потоковими такі операції не стануть. Адже сам апарат коштує майже 120 тисяч євро, і навіть на першого пацієнта всю суму зібрати поки не вдалось. Втім, каже доктор медичних наук, якщо не ставити собі високої мети, тоді вивести вітчизняну медицину на новий рівень неможливо.

Механічне серце дає можливість значно подовжити життя хворому, але імплантації справжнього органу не замінить. Загалом у світі з пацієнти механічним серцем чекають на донорський орган. Тодуров сподівається, що здійснить і пересадку справжнього органа сьогоднішньому пацієнтові. Але поки в Україні немає закону про трансплантацію, це зробити неможливо.

А ось у сусідній Білорусі відповідне законодавство ухвалене й успішно діє. Як розповів хірург, у країні фактично нема черг на донорські органи – всі операції робляться вчасно.

Нагадаємо, у квітні поточного року в Україні вперше здійснили пересадку легенів від рідних донорів - операцію провели у інституті хірургії та трансплантології Шалімова.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

ВідеоВ Україні зробили першу імплантацію механічного серця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: