Які українські міста пройшли декомунізацію. Інтерактивна мапа

Які українські міста пройшли декомунізацію. Інтерактивна мапа

Понад сто українських міст отримали свої історичні назви. / Фото: Reuters

Нові назви отримали понад 100 населених пунктів. 

У четвер, 4 лютого, Верховна Рада прийняла рішення щодо перейменування більше сотні міст, сіл та районів у рамках закону про декомунізацію. Відповідне рішення підтримали 230 нардепів.

Заначимо, що більше сотні населених пунктів перейменовуються у 16 областях України: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградський, Луганській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Черкаській та Чернівецькій.

Зокрема, депутати проголосували за перейменування одного району, п'яти міст та 169 сіл і селищ, найбільше змін відбулося у Харківській (44), Донецькій (33) та Чернігівській (25) областях. Які міста отримали нові імена - дивіться на нашій інтерактивній мапі. 

Згідно з постановою, місто Іллічівськ в Одеській області називається Чорноморськ, Дзержинськ у Донецькій області - Торецьк, Красний Лиман змінюється на Лиман, Артемівськ – на Бахмут. Своєю чергою Артемівський район перейменовується на Бахмутський. 

Водночас, зазначимо, що у постанові немає перейменування Дніпропетровська та Кіровограда, навколо зміни назв яких точаться найзапекліші суперечки. Повний список перейменування виглядає так:

Повʼязані теми:

Наступна публікація