У НАБУ на допит викликають Абромавичуса та його заступників

У НАБУ на допит викликають Абромавичуса та його заступників

Абромавичуса та його заступників викликають на допит в Національне антикорупційне бюро / Фото: УНІАН

Їм вже повідомлено про виклики.

Міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса та його заступників викликають на допит в Національне антикорупційне бюро. Про це ТСН заявив голова НАБУ Назар Холодницький.

"Вчора прозвучали досить різкі заяви Абрамавичуса з приводу неправомірних дій певних високопосадовців нашої держави. НАБУ разом із спеціалізованою антикорупційною прокуратурою було розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину передбаченого частиною другою 364 кримінального кодексу України - зловживання владою і службовим становищем", - зазначив прокурор.

За його словами, справа перебуває на його особистому контролі, у ній вже визначені детективи, процесуальний керівник, прокурор.

"Сьогодні вже цілий день вживались заходи з метою відібрання пояснень у міністра економічного розвитку і торгівлі, у його заступників, однак стало відомо, що міністр перебуває на лікарняному і заступники його поки що на зв'язок не виходили з детективами НАБУ", - сказав він.

"Таким чином детективами було вжито заходів і повідомлено про виклики, повістки на понеділок і на вівторок 10 годину ранку. Будемо очікувати подальшу появу заявника і відібрання у нього відповідного звернення доказів і будемо його перевіряти в рамках кримінально-процесуального законодавства", - додав Холодницький.

3 лютого глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус заявив про свою відставку. Причиною звільнення він назвав різку активізацію блокування будь-яких системних реформ і нав'язування сумнівних особистостей в команду.

Зокрема, він звинуватив першого заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка у лобіюванні своїх людей на високі посади в держкомпаніях і на крісло заступника міністра.

Слідом за главою відомства Айварасом Абромавичусом у відставку пішли і його заступники - Максим Нефьодов, Юлія Ковалів, Юлія Клименко.

Також залишила пост Торгового представника України Наталія Микольська.

Повʼязані теми:

Наступна публікація