За останні роки Україну залишили 6,6 млн людей

За даними Світового Банку, Україна знаходиться на 5 місці в світі з міграції та на 11 з імміграції. Так, за кордоном знаходиться понад 6 мільйонів українців, які виїхали у різні роки.

Україна займає 5 місце в світі серед країн з найбільшою кількістю емігрантів. Про це повідомили у Світовому Банку.

За даними на 2010 рік, за кордоном знаходиться 6,6 млн українців, що виїхали у різні роки (це майже 15% від загальної кількості нинішнього населення країни). За кількістю емігрантів Україна поступається тільки Мексиці (11,9 млн), Індії (11,4 млн), Росії і Китаю (11,1, 8,3 млн відповідно).

За даними Світового Банку, ми втрачаємо не лише потенційних різноробочих, але і дипломованих фахівців. Так, за кордоном працюють 3,5% від загальної кількості українців, які мають вищу освіту.

"Звичайно ж, в першу чергу, українці їдуть на чужину в пошуках роботи. Часто виїжджають для того, щоб самореалізуватися творчо і професійно. Рідше причиною еміграції є об'єднання сім'ї, яку розкидало по світу", - підкреслив завсектором етнонаціональних досліджень Інституту народознавства НАНУ Ігор Марков.

Також, як стверджують у Світовому Банку, міграційний коридор "Україна-Росія" у світі посідає третє місце після "Мексика-США" та "Росія-Україна".

Всього з нашої країни в РФ виїхало майже 3,6 млн осіб, а у зворотному напрямку - 3,7 млн. Наступними за популярністю серед українців країнами є Італія, США та Польща.

"Звичайно, в країнах ЄС і в США заробити грошей можна більше, ніж у Росії. Але з РФ у нас безвізовий режим. Та й немає соціопсихологічних бар'єрів - українцю інтегруватися в російське суспільство простіше, ніж у західне", - пояснив Марков.

За даними Світового Банку, переказали заробітчани своїм сім'ям цього року 5,3 мільярда дол. Це на 2 мільйони більше, ніж у минулому році, коли панувала криза.

Примітно, що це більше, ніж річний прибуток України від експорту зерна (4 млрд дол.). Причому, найбільше грошей прийшло на батьківщину з Росії -1,25 млрд дол., з США та Польщі - 545 і 450 млн дол. відповідно.

Зазначимо, що Україна займає 11-е місце і з імміграції. За даними СБ за 2010 рік, у нас зареєструвалося 5300 тисяч іноземців. Найбільше з РФ, Білорусі, Казахстану . "Україна - один з найбільших транзитних коридорів", - пояснив він.

Читайте також:

Українці поліпшили демографічну ситуацію в Росії

Україні слід рахувати мігрантів

Мігранти мріють про Україну

МЗС РФ: Росія не обмежує прав українців

Росія введе електронні паспорти для мігрантів з СНД

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: