За образи в соцмережах можна сісти на 5 років

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
За образи в соцмережах можна сісти на 5 років

Образи в соцмережах можуть дорого коштувати їх авторам

За гнівні вислови в Інтернеті можна отримати штраф чи 15 діб тюрми, а за образи на ґрунті національності, релігійних переконань - сісти на 5 років. 

Українці все більше стали судитися за образи в соцмережах. Буквально недавно в Україні учасник одного із запорізьких чатів отримав 15 діб за те, що постійно нецензурно лаявся в мережі.

Також нещодавно суд розбирався у сварці двох користувачів "ВКонтакте". Родичі неповнолітньої дівчинки відсудили у її кривдника 500 грн за образливі висловлювання на адресу їх сім'ї, пише "Сегодня".

Цікава метаморфоза сталася з групою захисників одного з ґвалтівників Оксани Макар "ВКонтакте" - на цій сторінці учасники всіляко ображали на той момент вже покійну дівчину. Однак незабаром групу перейменували "За справедливість" та образи прибрали. Подейкували, що в міліції пригрозили завести кримінальні справи на тих, хто глумиться над жертвою ґвалтівників.

У міліції кажуть, що спеціально за лайкою в Інтернеті не стежать. Якщо українці подають в суд один на одного за образи - покарання для них визначає суд, пояснив, головапрес-служби МВС Володимир Поліщук.

"Ось якщо з'являються загрози життю людей - це вже кримінальна справа. Це міліція відслідковує", - говорить він. Людину можуть покарати просто штрафом (до 119 гривень) або змусити принести публічні вибачення і виплатити компенсацію за моральну шкоду. Що ж до 15 діб, то таке покарання передбачено за дрібне хуліганство - у статті 173 адмінкодексу зазначено, що за нецензурщину можуть і заарештувати.

Правозахисники кажуть, що зараз образи в мережі замінюють вуличні сварки. Але лайка і на вулиці, і в мережі підпадає під адмінвідповідальність - за це штрафують.

"А за образи на ґрунті національності, релігійних переконань, раси, статі, етнічного походження можна отримати обмеження свободи на строк до 5 років. Нерідко судяться один з одним за образи відомі люди, але трапляються суди і між звичайними громадянами ", - розповів юрист Михайло Ільяшев. 

Автори блогів зізнаються, що їх лякає можливість стати підсудними через висловлення власної думки на особистих сторінках.

"Думки про те, що мене хтось там контролює, такий всезнаючий і явно наділений владою, лякає", - заявив один з блогерів.

"Я вважаю це прямим порушенням конституційного права на свободу слова. Я не змушую нікого читати мій блог, я не пропагую там нічого кримінального і не буду. Але я в праві висловлювати свою думку на будь-яку цікаву для мене тему. Блоги створені для цього", - говорить ще один блогер.

В цілому ж завсідники блогосфери і соцмереж кажуть, що вживають нецензцурщіну не в адресу когось конкретного, а, так би мовити, для більш емоційного вираження думок.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація