Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За Сущенка заступилися медіа-організації

Вони вимагають зняти з журналіста всі обвинувачення. 

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" та незалежна медіа-профспілка України вимагають звільнити українського журналіста Романа Сущенка, затриманого органами ФСБ Росії.

Представниця "Репортерів без кордонів" в Україні Оксана Романюк заявила, що організація закликає до негайного звільнення кореспондента інформаційного агентства "Укрінформ" і зняття з нього всіх звинувачень.

"Оскільки звинувачення у "шпигунстві" на адресу Романа Сущенка, який працює журналістом Укрінформу з 2002 року, виглядають абсолютно надуманими, сам факт затримання був прихованим, і навіть про рішення суду арештувати журналіста на 2 місяці всі дізналися тільки сьогодні, все це можна розцінювати як зухвалу спробу тиску Росії на українських журналістів. Російська сторона вчергове порушила міжнародні зобов'язання та права людини", - сказала Романюк "Укрінформу".

Окрім того, у незалежній медіа-профспілці України вважають, що викрадення Сущенка було спланованою акцією російської влади, пише "Українська правда" з посиланням на "Українські новини".

"Ситуація абсолютно ганебна і груба, це не просто арешт журналіста, а цинічна спланована акція російської влади. Журналіст був затриманий 30 вересня, а про його затримання правозахисники випадково довідалися лише 2 жовтня", – заявив голова НМПУ Ігор Чайка.

Зазначається, що таким способом влада РФ розправляється з тими, хто її критикує.

"Таким чином, російська влада розправляється з кожним журналістом, який дозволяє собі критикувати її, тому ніхто не може почувати себе в безпеці, бо якщо такі злочини вважаються толерантними в Росії, то вони цілком можливі й за її межами", – сказав Ігор Чайка.

Нагадаємо, у понеділок, 3 жовтня, з'явилася інформація про арешт Романа Сущенка Лефортовським судом на 2 місяці.  Російські силовики стверджують, що Сущенко "цілеспрямовано збирав відомості, які становлять державну таємницю, про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії РФ, витік яких за кордон міг завдати шкоди обороноздатності держави".

Проти українця порушили кримінальну справу за статтею про шпигунство, проводять розслідування. Романа Сущенка в СІЗО "Лефортово" виявили члени Громадської спостережної комісії (ОНК) Москви. 47-річний журналіст перебував у камері карантинного відділення. Журналіст розповів членам ОНК, що на нього чинився психологічний тиск, а слідчий не дозволив подзвонити дружині й повідомити про арешт. ФСБ надала йому державного адвоката. Колишній адвокат звільненої з російського полону нардепа Надії Савченко Марк Фейгін вирішив допомогти Сущенку й стати його захисником.

Залиште свій коментар

Вибір редакції