Два Різдва. А чом би й ні?

Це, передусім, дасть можливість християнам України різних конфесій відчути себе частиною єдиної світової християнської спільноти.

Сьогодні вночі народилася традиція і оформилася ідея, яка може допомогти всім християнам України святкувати Різдво разом з християнами у всьому світі.

В домовому храмі Музею Блаженнішого Митрополита Володимира ми, священики Української Православної Церкви, разом з нашим братом у Христі священиком Константинопольського Патріархату, який працює в Україні в посольстві Франції, звершили нічну літургію, під час якої поєднали богослужбові календарі наших Церков (УПЦ - старий стиль, Константинопольський Патріархат - новий стиль), прославляючи Різдво Христове і вшановуючи святителя Спиридона Триміфунтського. Дружина о. Олексія Струве заспівала тропар Різдва французською. А після служби всі, хто брав участь у богослужінні, вийшли до вуличного вертепу на площі перед Спасо-Преображенським собором на Теремках і заспівали колядок, споглядаючи на зорі і повний Місяць.

Після цієї Різдвяної молитви, яку ми звершили не порушуючи Різдвяного посту, виникли пропозиції до релігійної спільноти та державної влади України.

Ми, українці, матимемо ту саму історію що з Новим роком і Старим новим роком – до Старого Різдва додастся Нове Різдво.
Ми пропонуємо церквам і конфесіям (православним, греко-католикам і протестантам) започаткувати традицію богослужбово відзначати Різдво Христове і 25 грудня – нічною літургією без переходу на новий стиль, без завершення посту, і 7 січня – традиційно великим святкуванням. Питання постування за наявності двох днів для святкування Різдва можно обговорити соборно і ухвалити компромісне рішення. Наприклад, залишити піст для ченців і тих, хто суворо дотримується старої традиції, і завершити піст для молоді, родин з дітьми та всіх тих, хто підтримає традицію нову.

Зважаючи на це, а також на те, що в Україні живе і працює велика кількість католиків і християн з інших країн, а також підтримуючи ініціативи, які пов'язують Україну з усім цивілізованим світом, Держава мала б зробити 25 грудня вихідним днем на честь Різдва Христового (для тих, хто піклується, де взяти додатковий вихідний, підказка – його можна перенести з Дня Святої Трійці, яка завжди випадає на неділю).

По-перше, це дасть можливість частині християн України (католикам і протестантам), а також гостям України з інших країн світу гідно відсвяткувати цей день, презентуючи власні традиції.

По-друге, це надасть можливість православним, греко-католикам і протестантам України, не відкидаючи власних традицій, започаткувати богослужбове і культурне вшанування Різдва Христового разом з християнами своїх конфесій, які дотримуються нового стилю. Мало хто знає, що 11 з 15 Православних Церков світу святкують Різдво Христове саме 25 грудня.

По-третє, це дасть можливість закладам культури та ЗМІ наповнити цей день радістю святкування та надасть додатковий сенс вже сформованій традиції запалювати ялинки та відкривати різдвяні ярмарки у грудні.

Ці рішення не мають відміняти Різдва Христового як релігійного і державного свята, а також вихідного дня 7 січня.

Навпаки, ці рішення дають можливість християнам різних конфесій і цілого світу, не відмовляючись від власних традицій, відчути себе частиною єдиної світової християнської спільноти.

А ми, українці, матимемо ту саму історію що з Новим роком і Старим новим роком – до Старого Різдва додастся Нове Різдво.

І головне. Щиро вітаємо усіх християн світу і наших співвітчизників, які додержуються нового стилю, з Різдвом Христовим!

Христос рождається - славімо Його!

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: