20 липня в Історії

Дата публікації
Перегляди
1352
Поділитись:
WhatsApp
Viber
20 липня в Історії

20 липня — Міжнародний день шахів, на честь заснування в цей день Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ).

Найбільш відомі історичні досягнення цього дня.

 1534 рік  — у Кембріджі зареєстровано перше в світі видавництво.

 1871 року   Англійська футбольна асоціація запропонувала заснувати Кубок виклику (Challenge Cup) для клубів, які входять до її складу.

Цей крок став вирішальним у швидкому розвитку футболу як виду спорту.  Через чотири роки футбол став професійним, і вже у 1881 році  асоціація налічувала у своїх лавах вже 128 клубів.

 1917  — у Німеччині зареєстровано торгову марку BMW.

Всього в 2009 році BMW Group продала 1,286,310 автомобілів під марками BMW, MINI і Rolls-Royce . З цим показником BMW Group зайняла перше місце серед преміум марок автомобілів.

 В 1940 році   американський музичний журнал "Billboard" опублікував перший список найпопулярніших пісень.

Раніше в журналі вже друкували подібні списки, але наведені в них дані були представлені компаніями-виробниками і відбивали популярність лише частини платівок. Тепер усі дані було зведено воєдино.  

 1969— спускальний апарат космічного корабля "Аполлон-11" о 20 год. 17 хвилин за середньоєвропейським часом опустився на поверхню Місяця. Через вісім годин людина вперше ступить на поверхню супутника Землі.

 У 2008  році  в Непалі вперше в історії обрали президента.

Більшість делегатів Установчих зборів у ході повторного голосування віддали симпатії кандидатові від центристської партії, лікарю Рамбарану Ядаву.  Рішення про скасування в країні монархії Установчі збори ухвалили в травні, невдовзі король Г'янендра залишив палац у столиці країни Катманду.

Народилися:

 У 1304  році наодився  Франческо Петрарка, італійський поет, один із видатних діячів епохи Відродження ("Книга пісень", "Лист до нащадків").

 1919 року  — Едмунд Гілларі, новозеландський дослідник і альпініст, перший підкорювач Евересту.

У 1953 році  він зійшов на найбільшу вершину світу разом із непальськім шерпом Тенцінгом Норгеєм. Їх подвиг був присвячений коронації Єлизавети ІІ. Пізніше англійська королева зробила Гілларі лицарем і сером.  У 1957-1958 роках Гілларі спільно з британським дослідником Фуксом керував першою санно-гусеничною експедицією Співдружності, що перетнула Антарктиду. Він також був керівником низки інших знаменитих експедицій до Гімалаїв і на льодовому континенті.

 1941-го народилася   Людмила Чурсіна, російська акторка театру й кіно ("Угрюм-ріка", "Коли дерева були великі", "Маргоша"), краща акторка СРСР 1969 року за опитуванням журналу "Советский экран".

 У 1946-му  — Георгій Кірпа, український політик і управлінець, Гендиректор "Укрзалізниці" у 2001-2004 роках, міністр транспорту і зв'язку у 2004 році. Фаворит президента Кучми, засновник і голова партії "Відродження".

 1963-го народився  Василь Ілащук, український телеведучий, диктор,з 2008-го по 15 березня 2010 року– президент Національної телекомпанії України.

 У 1967 році народився  Давид Жванія, український політик і бізнесмен.  Народний депутат від "НУНС".

До 2009 року — один із лідерів і фінансист руху "Народна самооборона", із 2010 року — член "регіональної" коаліції, голова групи "Право вибору".  Один із керівників штабу Віктора Ющенка 2005-му   міністр із надзвичайних ситуацій, надалі - супротивник і критик президента.

 1968-го народилася   Юлія Мостова, українська журналістка,

Перший заступник головного редактора тижневика "Дзеркало тижня".
Одна з найвпливовіших представниць своєї професії в Україні.
Дружина політика Анатолія Гриценка
.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1352
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація