Перейти до змісту
Агентство Fitch поставило низький рейтинг "Нафтогазу"

Агентство Fitch поставило низький рейтинг "Нафтогазу"

Прогноз при цьому стабільний.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings визначило довгостроковий рейтинг НАК "Нафтогаз України" на рівні "B-". Невисокому показнику компанія "завдячує" завершенню контракту на транзит російського газу та відсутністю в обрахунках аналітиків фактору судової перемоги над "Газпромом".

Експерти Fitch оперували слабким профілем ліквідності "Нафтогазу", невизначеністю, котра пов'язана з внутрішніми цінами на газ і політичними ризиками. Ці фактори переважили сильні фінансові результати "Нафтогазу" в 2016-2018 роках, оскільки аналітики вважають їх нестійкими в довгостроковій перспективі. На думку авторів рейтингового дослідження, після 2020 року "Нафтогаз" буде фокусуватися на внутрішньому ринку, тобто продажі та зберіганні газу, нафтопродуктів, а також видобутку газу.

Відео Бажання Гройсмана зменшити зарплати керівництву "Нафтогазу" загрожує міжнародним скандалом

Глава уряду вирішив не подовжувати контракту з Андрієм Коболєвим, який очолював "Нафтогаз" останні 5 років. І вже оголосив новий конкурс на цю посаду. Одна з головних причин, як пояснив Гройсман - те, що чинний керівник "Нафтогазу" отримував учетверо вищу зарплату, ніж на аналогічній посаді в європейських країнах. Наглядова рада "Нафтогазу" не тільки не збирається міняти Коболєва, а навпаки - запропонувала Гройсману підняти йому виплати як мінімум до 10 мільйонів гривень щомісяця.

Бажання Гройсмана зменшити зарплати керівництву "Нафтогазу" загрожує міжнародним скандалом

Серед ключових припущень Fitch також курс 28,86 грн / $ 1 в 2019 році і 30,60 грн / $ 1 в 2020 році, обсяги реалізації газу на внутрішньому ринку близько 18,5 млрд куб. м в рік, зниження рентабельності за більшістю сегментів з 2019 року, а також виплата дивідендів за 2019 рік у розмірі $ 251 млн.

За шкалою кредитних рейтингів В означає суттєво недостатній рівень кредитоспроможності. Наступним йде показник ССС, який розшифровується як "можливість дефолту", а передує йому показник ВВ, який означає "недостатній рівень кредитоспроможності".

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин