Білоруський рубль обвалився за день на 52%

Білоруський рубль обвалився за день на 52%

Білоруський рубль обвалився за день на 52% / Фото: Фокус

У Білорусі долар подорожчав відразу на 52% з 5,712 тисяч до 8,68 тисяч рублів за долар.

У Білорусі ринковий курс білоруського рубля на єдиній сесії торгів на Білоруській валютно-фондовій біржі склав 8 тисяч 680 білоруських рублів за долар. З урахуванням того, що офіційний курс білоруського рубля до долара напередодні на торгах основної сесії склав 5 тисяч 712 білоруських рублів за долар, сьогодні він знизився на 52%.

Курс білоруського рубля до євро на торгах єдиної сесії склав 11 тисяч 900 рублів за євро, до російського рубля - 277 за 1 рубль.

Єдина сесія проводиться з 20 жовтня 2011 замість основної та додаткової сесій за рішенням уряду і Національного банку Білорусі. Курс, встановлений на біржі виходячи з попиту та пропозиції, стане офіційним курсом Національного банку з 21 жовтня і буде змінюватися за підсумками наступних днів проведення торгів.

Як відомо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

На початку жовтня президент країни Олександр Лукашенко заявив, що у Білорусі немає загальної економічної кризи, а є лише деякі проблеми на валютному ринку.

Читайте також:

Білоруський рубль обвалився до історичного мінімуму

Лукашенко з незворушною фізіономією заперечив кризу у Білорусі

Інфляція у Білорусі досягла 74,5%

Білоруський рубль обвалився за день на 60%

Білорусь може змінити національну валюту на російський рубль

Повʼязані теми:

Наступна публікація