Борги українських шахт спишуть заради інвесторів

Станом на 2010 рік борги усіх державних вуглевидобувних підприємств досягали 12 мільярдів гривень.

Перед приватизацією шахт в Міністерстві енергетики і вугільної промисловості вирішили позбавити їх від боргів. На думку учасників ринку, вирішення проблеми заборгованості українських шахт значно підвищить інтерес до них з боку інвесторів.

29 серпня підготовлений Міненерго законопроект "Про особливості приватизації вуглевидобувних підприємств" був переданий на узгодження зацікавленим органам виконавчої влади. Документ передбачає реструктуризацію і списання заборгованості шахт, без чого, як вважають в міністерстві, неможливо вдало їх приватизувати, пише Комерсант-Україна.

За даними державного підприємства "Вугілля України", кредиторська заборгованість підприємства складає 800 мільйонів гривень. За оцінками Міненерго, за станом на 2010 рік борги усіх державних вуглевидобувних підприємств досягали 12 мільярдів гривень.

У законопроекті говориться, яким має бути договір, що укладається в процесі приватизації, як слід визначати вартість об'єкту приватизації, а також обговорюється післяприватизаційна політика держави.

"В цілому, проект зобов'язує до модернізації шахт, використання шахтного метану та інших побічних продуктів видобутку, а також вводить екологічні зобов'язання. Останнє стає особливо важливим у зв'язку з тим, що ми маємо намір стати вугільною країною, тобто державою, де ключову роль в промисловості і енергетиці грає саме вугілля", - відмічають в прес-службі Міненерго.

Згідно з "Програмою перспективного розвитку вугільної галузі на середньостроковий період до 2015 року", об'єм видобутку вугілля до 2015 року повинен вирости з 75 мільйонів тонн до 91,7 мільйонів тонн в рік. Орієнтовний об'єм фінансування програми - 109 мільярдів гривень, з яких бюджетні кошти складуть тільки 29,8 мільярда гривен, решта - приватні інвестиції.

Керівництво шахт вважає, що пропоновані в новому законопроекті заходи зроблять приватизацію шахт цікавою для компаній, які раніше не планували в ній брати участь.

Нагадаємо, що 12 травня Верховна Рада списала борги підприємств паливно-енергетичного комплексу на суму понад 24 млрд гривень перед державним бюджетом, а також відповідні взаємні борги підприємств ПЕК.

Читайте також:

Державні шахти віддадуть бізнесменам

Азаров: Україна топитиме вугіллям, різко скоротивши використання російського газу

Українські обленерго примусять купувати українське вугілля

Клюєв: якщо Україна закриє шахти, то купуватиме вугілля удвічі дорожче

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: