Державні шахти віддадуть бізнесменам

Державні шахти віддадуть приватним підприємцям у концесію в обмін на інвестиції та модернізацію вугільної галузі.

Зменшення кількості працюючих шахт загрожує енергетичній безпеці держави і потребує як державних, так і приватних інвестицій у розмірі 109 мільярдів гривень, заявив заявив голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький.

За словами губернатора, Міністерством енергетики та вугільної промисловості розроблено Концепцію державної цільової економічної "Програми розвитку вугільної галузі на період 2012-2016 років".

За його словами, основна мета програми - створити галузь, яка повністю забезпечить країну вугільною продукцією. Орієнтовний обсяг фінансування програми - 109 мільярдів гривень, з яких бюджетні кошти становитимуть 29,8 мільярда гривень.

На думку чиновника, концесія є чи не єдиним дієвим способом залучення недержавних інвестицій у модернізацію державних шахт.

"При передачі концесіонеру права на експлуатацію вугільного родовища, на виході держава отримує працюючу шахту. Головна перевага концесії в тому, що вона, на відміну від оренди, покладає на концесіонера зобов'язання, вигідні для держави", - зазначив посадовець.

Як наслідок, резюмував Шишацький, шахти одержують довгострокові інвестиції на розвиток виробництва, інвестор отримує вугілля і надійного постачальника вугільної продукції, держава отримує концесійні платежі, а також зберігає за собою право власності на вугільні підприємства, які потім зможе приватизувати за вигіднішою ціною.

Чиновник додав, що за державою також залишаються всі поліпшення, зроблені інвестором; регіон отримує зростання зайнятості населення, соціальну стабільність і збільшення податкових надходжень до місцевого бюджету; співробітники отримують стабільну заробітну плату і підвищення безпеки праці.

Як повідомлялося, наприкінці серпня 2011 року президент поставив перед вугільною галуззю завдання перейти межу щорічного видобутку в 100 мільйонів тонн.

Глава держави вказав як на необхідність будівництва нових шахт, відновлення виробництва на тимчасово непрацюючих, так і на необхідність залучення приватного інвестора.

Нагадаємо, нещодавно глава Кабміну Микола Азаров заявив, що Україна має втричі скоротити використання російського газу, перейшовши на вугілля.

Читайте також:

Луганський гірник розповів про реальну роботу в шахті: "там люди - витратний матеріал" (відео)

Азаров: Україна топитиме вугіллям, різко скоротивши використання російського газу

Українські обленерго примусять купувати українське вугілля

Клюєв: якщо Україна закриє шахти, то купуватиме вугілля удвічі дорожче

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: