Мінфін: курс долара різко впаде після виборів

Кабмін очікує подальшого падіння доллара, але негативні очікування населення штовхають американську валюту до підсилення.

Після президентських виборів курс долара почне різко падати.

Про це в ефірі 5 каналу заявив заступник міністра фінансів Олександр Савченко.

Він зазначив, що здешевлення долара, яке спостерігається останнім часом, - "це закономірне явище, тому що у вересні, у кінці літа долар занадто посилився проти гривні".

"Зараз гривня починає відвойовувати своє місце і, думаю, 8 (гривень до долара) – це не останній рубіж долара", - вважає Савченко.

"Гривня, звичайно, має бути набагато міцніше, ніж 8. Але думаю, що біля 8, може трошки нижче, такий курс до виборів і збережеться", - зазначив заступник міністра фінансів.

"Але після виборів, як це завжди бувало, долар почне різко падати. З часом гривня, разом з іншими валютами, буде посилюватися проти долара, але вже планово, поступово. Це мій прогноз", - сказав він.

За словами Савченка, "фундаментальні фактори штовхають гривню вверх, гривня має ставати сильнішою".

Водночас заступник міністра фінансів заявив, що негативні очікування населення штовхають долар до підсилення.

"Коли є небезпека, рука американця тягнеться до "кольта", а рука українця – до долара. Він хоче мати долар, при чому не у банку, а у себе вдома", - зазначив Савченко.

Ось і банкіри прогнозують, що у жовтні-листопаді в Україні почнуться сезонні коливання курсу долара. Більше 10 гривень американська валюта коштувати не буде, проте можливі її коливання в коридорі між 8 і 9,5 грн за долар.

Нагадаємо, на міжбанківському валютному ринку різко знизився курс долара. Ціна американської валюти впала нижче позначки 8,10 грн.

Торги на міжбанку завершилися в діапазоні 8,0840-8,1065 грн за долар і 12,0210-12,0585 грн за євро.

Відкрилися торги ще більшим падінням американської валюти, на початку долар коштував 8,0660-8,0820 грн. Торги по євро відкрилися в діапазоні 12,0180-12,0455 грн.

Долар суттєво подешевшав і в пунктах обміну валют комерційних банків, де знизився до 8 гривень. Курс купівлі готівкового долара банки встановили на рівні 8-8,12 грн, ціна продажу склала 8,15-8,25 грн за долар. Ще вранці у четвер, 15 жовтня, ціна продажу готівкового долара сягала 8,30 грн, а курс купівлі був не нижче 8,12 грн.

Курс купівлі готівкового євро банки встановили на рівні 12- 12,15 грн за долар, курс продажу - 12,22-12,50 грн.

10 російських рублів вранці у п'ятницю банки купували за курсом 2,20-2,78 грн, ціна продажу склала 2,80-2,90 грн.

Читайте також:

 Долар обвалився в обмінниках і на міжбанку

Через публікацію в газеті долар впав до дворічного мінімуму

Банкіри: до зими долар стрибатиме до 9,5 грн

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: