Молдова обмежила ввезення українських товарів

Введення квот в уряді Молдови пояснили запитом з боку місцевих виробників.

Молдова опублікувала постанову про обмеженні імпорту українських товарів.

Постанову "Про введення заходів щодо захисту внутрішнього ринку"опубліковано на сайті уряду Молдови 13 травня, - про це пише "Українська правда".

Наприкінці квітня уряд Молдови запровадив захисні квоти і мита на тваринницьку продукцію та цемент українського виробництва. На зазначену продукцію будуть встановлені квоти, а на ввіз товару понад квот — захисні мита.  Квоти будуть роздавати за принципом "перший прийшов - перший обслужений". За всю українську продукцію понад квот будуть стягуватися мита: на молоко і вершки - 10%, іншу молочну продукцію - 15%, на вершкове масло і сир - від 15% до 20% плюс €500 за 1 тонну. М'ясна продукція буде обкладатися митом 15%, а цемент - 10%. Мита на імпорт молока та сухого молока не будуть поширюватися на місцевих виробників.

Введення квот в уряді Молдови пояснили запитом з боку місцевих виробників. В минулому році обсяг імпорту української продукції. Зростання імпорту українських продуктів у пояснювальній записці пояснюється введенням ембарго на цю продукцію з боку Росії. Що стосується цементу, то заборона стала відповіддю на зниження експорту молдовського цементу в Україну – як за рахунок нижчої ціни на українську продукцію, так і внаслідок невизнання Україною молдовських сертифікатів.

Рішення набуває чинності з дня публікації і діятиме до 31 грудня 2016 року.

Нагадаємо, що Росспоживнагляд дозволив українському виробникові солі, підприємству "Артемсіль", відновити постачання на російський ринок.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: