Підприємцям дозволять працювати без печаток

Дата публікації
Перегляди
3036
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Підприємцям дозволять працювати без печаток

Підприємцям дозволять працювати без печаток / Фото: allbiz

На цьому тижні Верховна Рада вирішить долю законопроекту про скасування обов'язкового використання печаток в господарській діяльності підприємств.

На поточному пленарному тижні 2-4 листопада депутати розглянуть проект закону, яким пропонується скасувати обов'язковість використання підприємцями печаток у господарській діяльності.

Так, підприємства зможуть мати печатки, але це буде необов'язковим. Виготовлення печаток перестане бути ліцензованим видом діяльності. Для отримання доручення від юридичних осіб достатньо буде підпису. Печатки пропонується відмінити і при складанні договорів, пише Дело.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що скасування печаток призведе до зниження рейдерства та дерегуляції бізнесу в країні.

"Початок будь-якого бізнесу полягає в необхідності здійснення певних кроків, а також витрат часу і коштів. Однією з процедур, яка додає таких кроків, тимчасових і грошових витрат, є оформлення (виготовлення) майбутніми суб'єктами печаток. Але більшість держав відмовилися від обов'язковості її застосування суб'єктами", - пише в пояснювальній записці заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Вадим Копилов.

За його словами, правоохоронні та податкові органи визнають, що будь-які печатки легко підробити. Крім цього, системний характер набула проблема передачі печатки від попереднього керівництва підприємства до нового при його заміні. Відсутність печатки позбавляє нове керівництво можливості управляти підприємством, а попереднє керівництво (з печаткою на руках) не тільки продовжує фактично контролювати цілий бізнес, але і здатне завдати йому істотної шкоди (найчастіше через укладення угод "заднім числом"), говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, в березні цього року аналогічний законопроект № 8215 з тріском провалився у Верховній Раді. За скасування печаток проголосували лише 15 народних депутатів.

Читайте також:

Світовий банк попереджає: вести бізнес в Україні небезпечно

В Україні можна буде відкрити бізнес за добу

Підприємців-спрощенців поділили на 4 групи

Податковий кодекс за 3 місяці знищив 10 тисяч підприємців

За минулий рік підприємці витратили 10% доходів на корупцію

Підприємців залишили без лікарняних

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3036
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація