Іран пообіцяв показати сенсаційні документи про терористичну діяльність США

Іран пообіцяв показати сенсаційні документи про терористичну діяльність США

Аятола Алі Хаменеї / Фото: AFP

Аятола Алі Хаменеї заявив, що публікація цих документів покриє Америку ганьбою і безчестям.

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї 2 листопада заявив, що у нього є "сто незаперечних документів", які доводять, що США організовували теракти в Ісламській республіці і по всьому Близькому Сходу.

"Публікація цих документів покриє Америку ганьбою і безчестям перед всім світом", - пообіцяв Хаменеї своїм прихильникам, що відзначали чергову річницю захоплення посольства США в 1979 році.

Що це за документи, яке джерело їх походження і про які події в них йде мова, аятолла уточнювати не став.

Замість цього він поскаржився, що "Америка не припиняє спроб тиснути на Іран, щоб врятуватися від руху "Захопи Уолл-стріт" за допомогою абсурдних звинувачень у тероризмі".

Нагадаємо, американські спецслужби оголосили про розкриття змови, учасники якого нібито планували вбити посла Саудівської Аравії у Вашингтоні. За версією ФБР, організаторами цієї змови були керівники Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР), а провести його намагалися агенти КВІР в США за допомогою мексиканських наркокартелів.

Публікація цієї інформації призвела до різкого охолодження відносин між Саудівською Аравією і Іраном. Крім того, США пообіцяли довести всьому світові, що іранське керівництво планувало політичне вбивство за кордоном.

При цьому іранська влада повністю відкидає свою причетність до змови і називає всю цю історію американською вигадкою, покликаною посварити Іран із сусідами і виставити Ісламську республіку в негативному світлі.

Читайте також:

Влада Ірану помилувала актрису, засуджену до 90 ударів батогами

Іран обурило вбивство прикордонника на кордоні з Азербайджаном

Саудівська Аравія покарає Іран за підготовку вбивства посла

Повʼязані теми:

Наступна публікація