Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уряд ухвалив пакет рішень на користь бізнесменів

Зокрема, зміни стосуються перевірок бізнесу та його саморегулювання.

Сьогодні, 10 травня, Кабмін ухвалив пакет рішень, що значно спрощують умови ведення бізнесу.

Про це йдеться на Урядовому порталі.

Одна з ініціатив Мінекономрозвитку - запровадження ризик-орієнтованого підходу в діяльності інспекційних органів. У заяві пояснили, що 99% перевірок бізнесу фіксують порушення, адже їхня діяльність спрямована на застосування санкцій. Проте інспектори мають проводити перевірки, щоб усунути правопорушення, а не накласти санкції, вважає перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

Як очікують у Мінекономрозвитку, реалізація ризик-орієнтованого підходу створить потужну аналітичну систему, яка функціонуватиме на основі достовірної та детальної інформації. Така система підвищить точність оцінки ступеня ризику суб’єктів господарювання та дозволить фокусуватися на перевірках найбільш ризикових підприємств. Система також забезпечуватиме споживачів інформацією про ступінь ризику конкретного виробника.

Окрім цього, уряд ухвалив Концепцію реформи інституту саморегулювання в Україні.  Кубів наголосив, що зараз бізнес фактично усунений від регулювання свого ринку. Разом з тим органи держвлади витрачають значні ресурси, щоб регулювати господарську діяльність.

За словами Кубіва, концепція дає старт становленню єдиної державної політики щодо саморегулювання в Україні та створює основу для діалогу зацікавлених сторін щодо нормативного врегулювання саморегулівних процесів в Україні.

До того ж уряд скасував низку актів, щоб зменшити навантаження на підприємства роздрібної торгівлі алкогольними напоями, торгівлі нафтопродуктами та ремонту побутової техніки в частині використання печаток.У заяві нагадали, що минулого року ухвалили закон, що скасував використання печаток. Однак деякі акти КМУ все ще вимагали цього, проте сьогодні всі ці вимоги були остаточно скасовані.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко хоче, щоб Україна найближчим часом опинилася у першій 50-ці рейтингу Doing Business, який визначає ступінь легкості ведення бізнесу. Порошенко зазначив, що Україна за останні чотири роки піднялася у рейтингу Doing Business на понад 60 позицій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції