В Україні різко впав попит на валюту

У жовтні українці купили на 35% менше іноземної валюти, ніж минулого місяця. Нацбанк відзначає посилення гривні.

З початку жовтня чистий попит на валюту на готівковому українському ринку зменшився на 35% порівняно з відповідним періодом вересня. В той же час, курс гривні за операціями з продажу долара зміцнився на 1,19% - до 8,213 грн за долар.

Про це повідомив Національний банк. В НБУ відзначили, що збільшення надходжень іноземної валюти до України та її пропозиції зумовили зниження валютних дефіцитів у жовтні як на міжбанківському, так і на готівковому ринках.

При цьому курсова динаміка на міжбанку відзначалася підвищеною волатильністю (нестійкістю) - середньозважений курс безготівкової гривні до американської валюти коливався в діапазоні від 8,30 до 8,02 грн за долар. 

Різкі коливання ринкового курсу Нацбанк згладжував стриманішою динамікою офіційного курсу гривні, який з початку жовтня зміцнився відносно долара на 0,06%, до 8,005 грн.

Відносно євро та російського рубля офіційний курс української валюти знизився відповідно на 3,04% - до 12,008 грн за євро і на 3,4% - до 2,752 грн за 10 рублів.

Крім того, з початку жовтня НБУ зменшив свою участь на валютному ринку і здійснював валютні інтервенції лише у формі цільових валютних аукціонів з продажу іноземної валюти для задоволення потреб клієнтів банків-фізичних осіб з метою погашення ними заборгованості за валютними кредитами.

З початку місяця було проведено сім таких аукціонів. Загальний обсяг проданої на них валюти був на 30% менше, ніж за відповідний період вересня - 144,8 мільйона доларів (в еквіваленті) проти 205,6 мільйона доларів.

Нагадаємо, протягом останніх днів гривня суттєво посилила позиції на готівковому і міжбанківському валютних ринках.

Зокрема, міжбанківський курс долара впав нижче 8,20 грн, а готівковий в деяких обмінниках - майже до 8 гривень.

Читайте також:

Українцям з дітьми будуть давати безвідсоткові кредити

В Україні майже повністю заборонили валютне кредитування

Банкіри: до зими долар стрибатиме до 9,5 грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: