Крим - це Україна

Бізнесмен зізнався, що громадянство прийняв через бажання брати участь у політичному житті України.

"Найбільший бандерлоговий канал бере інтерв'ю у ватника", - жартує нардеп Вадим Новинський, одягаючи петличку.

Верховна Рада у четвер, 8 грудня, 228 голосами позбавила його недоторканності. Він проходить свідком у кримінальному провадженні щодо викрадення митрополита УПЦ МП Олександра Драбинка. Парламент дав згоду на притягнення бізнесмена до кримінальної відповідальності. Поки Вадим Новинський є в Україні і на волі, в інтерв'ю кореспондентці ТСН Ользі Василевській він розповів про свої почуття після подій у парламенті.

- Перш ніж розпочати інтерв'ю, хотілося б визначитись із вашим процесуальним статусом. Чи він змінився після того, як депутати позбавили вас без недоторканості?

- За останню добу мій статус не змінився, він як був "статус свідка", так і залишився. Наразі на новий допит не викликали, але коли викличуть, обов'язково піду і даватиму свідчення слідству за цією сфабрикованою справою. Я ніколи не ховався від слідства, нікуди не тікав і не збираюся тікати і нікуди не поїду з країни.

- Олександр Драбинко виїхав з країни. За словами генпрокурора Юрія Луценка, він боявся за безпеку і тому залишив Україну.

- В нього, напевно, якась параноя.

Один із тих, хто є замовником цієї справи - генпрокурор Луценко. Саме з його приходом ця підла справа була витягнута з архівів.
Вадим Новинський

- У чому полягає так званий економічний рекет, про який ви говорите в контексті кримінального провадження, в якому ви фігуруєте?

- Я є акціонером підприємств, що входять до "Смарт-холдингу". Там багато таких привабливих підприємств. Я думаю ще буде довга розмова з теперішньою владою, будуть щось пропонувати, будуть натяки... Ну, а як ви думаєте: у мене вже протягом двох років проходять обшуки в компаніях. Чи це не запрошення до розмови? Я просто від цієї розмови відмовляюся, не хочу туди йти для розмови, але запрошення отримую щомісяця.

- Поділитися бізнесом? Про що розмова?

- Наразі ще прямого діалогу у мене не було, але запрошення на неї у мене йде.

- Ви обіцяли, що будете називати прізвища людей, зацікавлених у кримінальному провадженні.

- Ще не настав час. Один із тих, хто є замовником цієї справи,  генпрокурор Луценко. Саме з його приходом ця підла справа була витягнута з архівів. Його попередники  Шокін, Ярема  розуміли, що ця справа немає жодної судової перспективи, там немає жодної юридичної основи.

- А Луценко каже, що  це саме ви заохотили народних депутатів не голосувати, в тому числі, й з комітету ВР з регламенту, які не схвалили подання генпрокурора. Він натякав, що ви мотивували їх фінансово.

- Він це говорив? Я буду звертатися до суду, він бреше і обмовляє. Я вдячний членам комітету за те, що вони знайшли сміливість, незважаючи на тиск генпрокурора на них, не голосувати. Це політичний водевіль, дешевий водевіль, заснований на доносах і неправді.

- За зняття недоторканості з вас не голосувала також група представників партії УДАР у парламенті. Що вас повязує з їхнім лідером, мером Києва Віталієм Кличком?

- Мене? Я боксом ніколи не займався. Я взагалі борець вільного стилю. Я займався боротьбою, але не боксом. У мене з ним добрі стосунки, але я з ним не спілкувався давно.

- А з Надією Савченко? Вона потиснула вам руку, але це не дуже співвідноситься з її іміджем путінської полонянки.

- А що я путінський герой?

- Так. У вас такий імідж.

- Це імідж придуманий цими негідниками! Гаразд, промовчу.

- Тобто Крим - це Україна?

- Крим  це Україна. Відкрийте Конституцію України. Що там сказано, Ольго? Крим - це Україна? Так. І я так вважаю. Я ж депутат Верховної Ради України, я так вважаю.

До Росії літаю, відповідно до правил встановлених державою Україна.
Вадим Новинський

- А от ви коли востаннє були в Криму?

- 24 квітня 2014 року. Тільки-но поїдеш до Криму, одразу тебе звинуватять у всіх смертних гріхах за це.

- Ви до Росії літаєте через Білорусь. До речі, вам не образливо, що Медведчук літає напряму, а ви - через Гомель?

- Моє прізвище Новинський, а не Медведчук. До Росії літаю, відповідно до правил встановлених державою Україна.

- У Росії ви зустрічаєтесь з представниками влади: Сурковим, Бортніковим?

- А хто такий Бортніков?

- Глава ФСБ.

- Тьху. Господи помилуй. Ні, я літаю іноді в Росію для зустрічі зі своєю сім'єю. Іноді сім'я до мене прилітає, іноді я. Але зараз, завдяки Юрію Віталійовичу Луценку, моя сім'я переїде до мене сюди. Слава Богу! І буде жити зі мною. І мені не треба буде нікуди літати. Я побережу свої сили для боротьби з Генпрокуратурою.

- Тобто ви невиїзний?

- Поки виїзний, мій статус свідка дозволяє мені переміщатися вільно. Але якщо мій статус буде змінено, я підкорюся закону я буду питати слідчого про свої переміщення.

ВідеоНовинський, Клінчаєв, Єфремов – Генпрокурор розповів, чого чекати у нашумілих справах

- Ваша родина планує переїхати сюди на постійне місце проживання?

- Моя родина вже тут.

- Тобто ви готуєтесь до зміни свого процесуального статусу?

- Олю, жебрацької долі та арештантської неволі не зарікайся.

- Депутат-утікач Олександр Онищенко зараз викидає у пресу багато компромату на чинну владу. У вас теж є такий матеріал на випадок, якщо вас затримають?

- Я вважаю неправильним і низьким записувати людей, які з тобою розмовляють конфіденційно. У мене такого компромату не було, немає й не буде. Від мене сенсацій не дочекаєшся, їх не було і немає.

У мене вистачить коштів захистити своє добре ім'я.
Вадим Новинський

- Тобто будете мовчки терпіти?

- Я не буду мовчки терпіти. Я буду залучати громадськість, телебачення, міжнародне юридичне співтовариство. У мене вистачить засобів захистити своє добре ім'я.

- Луценко у програмі "Право на владу" заявив, що слідство приховало Драбинка за кордоном, бо його життю щось загрожує. Ви йому якось загрожували?

- Я ще вранці дітей їм. А як ви вважаєте, я йому можу загрожувати? Вони розуміють, що в разі додаткових очних ставок або, коли його будуть викликати в суд, він попливе і справа розвалиться.

- А з президентом ви спілкувались із цього приводу?

- Я з ним зустрічався лише двічі за той час, коли він став президентом України. Один раз у травні 2014 року, а другий  у травні 2016 року. Питання, які ми обговорювали, стосувалися канонічної церкви в Україні. Ми дійшли висновку, що держава не повинна втручатися в діяльність канонічної церкви в Україні.

- І?

- На справі все зовсім навпаки.

- Тобто?

- Держава втручається у діяльність православної церкви.

- У разі, якщо слідство продовжуватиметься не на вашу користь, будуть ще якісь акції від вас? Наприклад, церковні ходи?

- Стосовно мене? Я буду завжди проти цього. Адже хресний хід, який був організований церквою в липні цього року, з якою метою був проведений? Ви пам'ятайте? Про мир і злагоду в Україні. Хто проти цього?

- Ви скажіть  хто?

- Ті, хто був проти хресного ходу. Вони, значить, були проти миру і злагоди. Вони зараз заробляють на війні.

- Вони – це хто?

- Ті, хто зараз при владі.

А чому саме Порошенко звертався до Януковича, аби надати вам громадянство?

- А хто повинен був: міністр енергетики або міністр культури? Я не співак, не композитор, не художник, я на той час був бізнесменом, який володів активами в промисловості України.

- А що це громадянство вам дало? 

- Мені це дало можливість брати участь у політичному житті України.

- Тобто відмови від українського громадянства від вас не чекати?

- Ні.

- А як ви можете пояснити те, що громадяни України, м'яко кажучи, зневажають вас за проросійську позицію?

- У мене позиція проукрАїнська. Точніше проукраїнська. Я патріот України.

- Але ж ви підтримуєте зв'язки з владою країни, з якою у нас війна.

- З ким? Знову ж таки, це наклеп і неправда. У мене ніколи не було ніяких зв'язків там.

 

Ольга Василевська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: