Американці розкрили секрет "єврейського довголіття"

Вчені провели генетичний аналіз зразків крові 86 ашкеназьких довгожителів, які, не дивлячись на середній вік в 97 років, не мали серйозних проблем із здоров'ям.

Американські учені виявили у довгожителів євреїв-ашкеназів підвищену активність ферменту тіломерази, зумовлену мутацією відповідного гена.

Теломераза відновлює фрагменти ДНК, що розташовані на кінцях хромосом і несуть захисну функцію.

У більшості клітин людського організму тіломераза заблокована. Її активність спостерігається лише в стовбурових і статевих клітинах. Розблокування цього ферменту в решті (диференційованих) клітин розглядається як потенційне "лікування від старості".

Дослідники з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна зібрали для генетичного аналізу зразки крові 86 ашкеназьких довгожителів, які, не дивлячись на середній вік в 97 років, не мали серйозних проблем із здоров'ям. Кров зібрали також у 175 їх нащадків і у 93 членів контрольної групи, в роду яких були люди із звичайною тривалістю життя.

Виявилось, що у довгожителів рівень тіломерази значно більше, ніж у членів контрольної групи. Причому ці особливості передаються по спадковості, тобто обумовлені певним варіантом гену ферменту.

Читайте також:

Вчені з'ясували, яким чином перед євреями та Мойсеєм розступилося море

Складено список найбагатших євреїв у світі

В Пушкіна знайшли єврейське коріння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: