Вчені розкрили таємницю пінгвінів

Золотоволосі пінгвіни щорічно віправляються до вікритого океану, де полюють на ракоподібних. Кожен птах долає фантастичну відстань.

Французькі вчені дослідили поведінку золотоволосих пінгвінів, які значну частину року проводять у відкритому океані далеко від рідних берегів. Кілька десятків птахів, які мешкають на Кергеленських островах в Індійському океані, забезпечили контрольно-вимірювальними пристроями. І прослідкували за їхнім маршрутом.

Птахи відправилися в океан на традиційне щорічне полювання, а гаджети фіксували їх місцезнаходження, ступінь освітленості і температуру води. Приблизно через півроку мандрівники повернулися на Кергелен.

Вчені вважають, що їм вдалося розкрити секрет пінгвінів. Коли вони зняли датчики, а також узяли зразки крові для аналізу слідів їжі, з'ясувалася низка цікавих фактів. Так, опинившись в морі, птахи поспішили геть від островів в східному напрямі, а потім розділилися і 80% часу провели нарізно на величезній площі між 47 і 49 градусами південної широти.

Решту часу пінгвіни перебували у південних областях Індійського океану. Утім, не наближаючись до арктичних льодів.

Кожна особина подолала фантастичну відстань - 10 430 кілометрів в середньому. Найбільш ризикові пінгвіни поплили від Кергелена на 2 400 км.

Що стосується їжі, то аналіз крові показав, що пінгвіни віддавали перевагу ракоподібним. Всупереч очікуванням, вони не набивали черево антарктичним крілем, що зустрічається тільки в холодних водах далі на південь.

На думку учених, цінність дослідження полягає у виявленні основної кормової площі пінгвінів (субантарктичний Індійський океан), що має допомогти зоологам і екологам захистити цих тварин.

Eudyptes chrysolophus є найчисленнішим видом пінгвінів, проте учені вважають, що за двадцять останніх років його популяція різко скоротилася. Головну загрозу для пінгвінів представляють кліматичні зміни, оскільки теплі води і переміщення океанських течій впливають на доступність їжі.

Читайте також:

Американські генетики-любителі "розводять" смертельні віруси на дому

Шаттл Atlantis відправився в ризиковану експедицію

На Байкалі з'являються загадкові кільця

В Австралії вб'ють шість тисяч кенгуру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: