Парламент вирішив припинити дію договору про дружбу з Росією

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За це проголосувало 277 депутатів.

6 грудня Верховна Рада підтримала припинення дії договору про дружбу та співробітництво між Україною та Росією.

За це проголосувало 277 народних обранців.

Нардепи підтримали президентський законопроект (№0206). "Припинення дії Договору про дружбу … звільняє Україну від будь-яких зобов'язань щодо його виконання та не впливає на права, обов'язки чи правове положення України, які виникли в результаті виконання названого Договору до припинення його дії", – йдеться у ньому.

Як пояснила голова комітету у закордонних справах Ганна Гопок, договір припиняється від 1 квітня, а не розривається достроково, для того, аби Росія не могла заявити, що вона не визнає одностороннє припинення.

Окрім цього, були альтернативний законопроект від "Свободи", за яким Україна могла розірвати усі дипломатичні договори з РФ (№0206-1), та законопроект від нардепа Ігоря Луценка, в якому наголошувалось, що договір розривається саме через російську агресію (№0206-2).

Нагадаємо, 3 грудня Порошенко звернувся до Верховної Ради із невідкладною вимогою розірвати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Президент пропонує поставити хрест на договорі одразу після виборів президента.

Відео Порошенко хоче призупинити договір про дружбу з Росією

У вересні МЗС офіційно повідомив Москву, що Україна планує припинити дію договору. Це було необхідно, бо інакше він автоматично продовжується на 10 років. Якщо Рада ухвалить закон, Договір про дружбу з Росією втратить силу 31 березня наступного року. 

Порошенко хоче призупинити договір про дружбу з Росією

Залиште свій коментар

Вибір редакції