Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міненерговугілля хоче підвищити ціну на державне вугілля

Міністерство пропонує підняти ціну з Нового року

Міністерство енергетики та вугільної промисловості рекомендує від 1 січня 2019 року підвищити граничну ціну вугілля, що видобувається державними шахтами і продається теплоелектростанціям. Це рішення ухвалили під час наради 30 листопада, повідомляє сайт міністерства.

«Міненерговугілля з 1 січня 2019 року рекомендує збільшити для державних підприємств граничний рівень ціни на 1 тонну вугільної продукції для потреб теплових електростанцій, енергогенеруючих підприємств і теплових електроцентралей до 2800 грн за тонну (без ПДВ і витрат на транспортування) з урахуванням базових показників якості», - йдеться у рішенні.

Зазначається, що таке рішення ухвалили відповідно до порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії, яку затвердили постановою Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, від 3 березня 2016 року і враховує зростання цін на вугілля у 2018 році.

«При цьому навіть запропонована ціна вугілля не покриває собівартості вугільної продукції державних вугледобувних підприємств України», - уточнюють у документі.

Міністерство повідомляє, що середня прогнозована собівартість однієї тонни вугілля державних шахт у 2018 році становить 3000 грн за тонну.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада України ухвалила зміни до держбюджету України на 2018 рік, який передбачає додаткове виділення 1,4 мільярда гривень на підтримку вугільної галузі країни.

Кошти мали витратити на фінансування бюджетної програми "здійснення заходів із забезпечення вітчизняного виробництва вугільної продукції та подальшого реформування державного сектору вугільної промисловості", а саме: придбання обладнання для очисних вибоїв; придбання обладнання для прохідницьких вибоїв; придбання стаціонарного обладнання; забезпечення фонду оплати праці.

ВідеоСотні гірників з'їхались на акцію протесту, аби привернути увагу ВР до проблем вугільної галузі

Під Верховною Радою розпочалась акція протесту. Біля парламенту зібрались до двохсот гірників. Вони вимагають збільшення фінансування вугільної галузі та погасити заборгованість по зарплатах.

Сотні гірників з'їхались на акцію протесту, аби привернути увагу ВР до проблем вугільної галузі

Залиште свій коментар

Вибір редакції