Держдеп: США не виключають варіанти приєднання до "нормандського формату"

На думку американських посадовців, мінська угода – це найкращий з існуючих зараз варіантів для врегулювання ситуації.

Держдеп вивчає варіанти приєднання до "нормандського формату" та переговорів щодо імплементації Мінських домовленостей з метою врегулювання ситуації в Україні.

Про це заявила представники Державного департаменту США, - пише Укрінформ.

"Існує широкомасштабна підтримка чотирьох членів формату щодо залучення США, й ми зараз розглядаємо, як найкраще підтримувати "нормандський формат" та переговори щодо "Мінська", - зауважив представник Держдепу. За його словами, всі учасники формату – Франція, Німеччина, Україна й Росія – "висловились за те, щоб мати американського колегу, з яким вони можуть працювати на переговорах, не як з членом "нормандського формату", але в якості важливої підтримки цього формату".

Фотогалерея Усміхнений Путін і напружена Меркель. У Берліні триває зустріч "нормандської четвірки" (6 фото)

Також американська сторона має намір не обмежуватися переговорами лише з Росією чи Україною щодо врегулювання ситуації та імплементації мінських домовленостей.

"Він висловив переконання, що мінська угода – це найкращий з існуючих зараз варіантів для врегулювання ситуації.

ВідеоРосії нікуди не подітися від мінських угод, - Еммануель Макрон

 

"Ми цілком підтримуємо "Мінськ", але ми не повинні виключати й розгляду інших варіантів, якщо буде щось, що може досягти тих же цілей кращим чином, що було би прийнятним як для України, так і для Росії", - резюмував представник Держдепу США.

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон планує провести зустріч в "нормандському форматі" перед самітом G20, який запланований на 7-8 липня в Гамбурзі. Макрон переконаний, що переговори з колегами в "нормандському форматі" дозволять йому краще зрозуміти, на якому етапі перебуває врегулювання української проблеми. 

Раніше Макрон після зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним 30 травня заявив про необхідність проведення переговорів "нормандської четвірки" (Франція, Німеччина, Україна, Росія) якомога швидше

У Кремлі раніше повідомили про намір організувати телефонну розмову лідерів "нормандської четвірки" до кінця червня. Нині дата телефонної розмови наразі узгоджується.

Залиште свій коментар